Czego szukasz?

Samochody

MotoClassic Wrocław 2019 – motoryzacyjna podróż w czasie

Miniony weekend upłynął pod znakiem klasycznych samochodów. Motoryzacyjne perełki gościły w równie klimatycznym miejscu, jakim był położony pod Wrocławiem Zamek Topacz. IX edycja MotoClassic Wrocław okazała się równie udana, co poprzednie.

W miejscowości Ślęza pod Wrocławiem, na terenie zamku Topacz raz do roku odbywa się jeden z największych zlotów dla miłośników klasycznej i zabytkowej motoryzacji. W miniony weekend odbyła się IX edycja MotoClassic Wrocław, gdzie mieliśmy okazję podziwiać wyjątkowe pojazdy sprzed kilku dekad.

Fot. Adrian Drozdek

Poczuć klimat retro

Kto z nas nie marzył chociaż raz w życiu o tym by móc podróżować w czasie? Myślę, że każdy miłośnik motoryzacji chciałby poczuć się jak gwiazda Hollywood, która w latach 60. przemierzała górskie szlaki Kalifornii swoją Corvette C1 czy jak członek rodziny królewskiej podróżujący Bentleyem po wiejskich drogach Walii, pozdrawiając przy okazji dżentelmeńskim uśmiechem niższe sfery społeczne. MotoClassic jest wydarzeniem, które umożliwia nam na chwilę uruchomić naszą wyobraźnię i zasmakować sztuki tworzenia samochodów z epoki gdzie nie liczyły się żadne normy.

Fot. Adrian Drozdek

Muszę przyznać, że klimat jaki panuje na terenie Zamku Topacz jest wyjątkowy. Za sprawą konkursu elegancji nie tylko mogliśmy podziwiać zabytkowe samochody ale również kostiumy z epoki ich właścicieli co powodowało wrażenie, że znajdujemy się w zupełnie innych czasach. Na powierzchni 50 hektarów mogliśmy podziwiać m.in.  takie marki pojazdów jak Bentley, Rolls Royce, Jaguar, BMW, Mercedes, Dodge czy Porsche. Mogliśmy spotkać tam takie perełki, jak chociażby kultowe Mercedesy W113 SL tzw. „Pagoda”, Ferrari Testarossa, Jaguar E-Type czy Chevrolet Corvette C3 Stingray.

Fot. Adrian Drozdek

MotoClassic Wrocław – nie tylko dla koneserów

Najstarszy samochód biorący udział w MotoClassic Wrocław pochodził z 1886 roku Nie zabrakło też całkowicie nowych pojazdów prezentowanych przez lokalnych dealerów, jak chociażby Toyota Camry, BMW serii 7, Mercedes AMG GT-R czy Bentley Continental. Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji byli członkowie holenderskiego klubu Jaguar Daimler Club Holland, Klub Zabytkowych Mercedesów Polska czy też Rolls-Royce Enthusiast Club Poland. 

Jeśli ktoś się zastanawia czy warto wybrać się na MotoClassic na Zamku Topacz to śmiało mogę zapewnić, że warto. Obok wystawiających pojazdów nie da się przejść obojętnie a atmosfera panująca wśród uczestników zlotu jest nie do opisania. To trzeba poczuć na własnej skórze.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama