Connect with us

Czego szukasz?

Formuła E

Maximilian Günther kierowcą BMW i Andretti Motorsport w sezonie 2019/20

Maximilian Günther będzie reprezentował barwy producenta z Monachium w FE w sezonie 2019/20, zastępując Antonio Felixa da Costę. Zgodnie z ostatnimi spekulacjami dziś nadeszła pora na oficjalne potwierdzenie ze strony BMW i Andretti Motorsport.

Maximilian Günther / FOt. BMW Motorsport

Niemiec w poprzednim sezonie zachwycił swoją jazdą i w każdym z dziesięciu wyścigów pokazał się z dobrej strony, jak na debiutanta szło mu dobrze choć nie obyło się bez pecha. Nie można ukryć faktu, iż to on głównie dźwignął w klasyfikacji ekipę GEOX Dragon. A swoją karierę z bolidami zaczynał w Formule BMW, także nadchodzący sezon będzie tak jakby jego powrotem do korzeni.

Nie mogę się doczekać powrotu Maxa do rodziny BMW. Obserwowaliśmy jego poczynania w ubiegłym sezonie. Regularnie potrafił wycisnąć maksimum z auta – powiedział szef BMW Motorsport, Jens Marquardt.

Maximilian Günther również nie krył radości: – To fantastycznie być w BMWi Motorsport. Team miał świetny sezon i walczył o tytuł dlatego ta zmiana jest taka dobra dla mnie. Tu [w rodzinie BMW – przyp. red.] wszystko się dla mnie zaczęło w autach jednomiejscowych – 2011.

Drugi z kierowców ma być ogłoszony w ciągu najbliższych tygodni. Nastąpi to jeszcze przed oficjalnymi testami Formuły E w Walencji – oczywiście będziemy o tym Was informować.

Oceń nasz artykuł!
Reklama