Czego szukasz?

Formuła E

Da Costa nowym kierowcą DS Techeetah

Najgorzej trzymany sekret transferowy wreszcie został oficjalnie potwierdzony. Po odejściu z BMWi Andretti Antonio Felix da Costa będzie startował w DS Techeetah jako partner Jeana-Érica Vergne’a.

Antonio Felix da Costa - DS Techeetah (2019)

Po odejściu Andre Lotterera do Porsche stało się jasne, że jego miejsce będzie jednym z najbardziej łakomych kąsków w przerwie między sezonami. Niemal natychmiast pojawiły się pogłoski, że to zajmie je były już kierowca fabryczny BMW, jednak dopiero dziś doczekaliśmy się oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

„Otrzymanie fotela w zespole, który dwukrotnie zdobywał tytuł mistrza w tak wyrównanej serii jaką jest Formuła E jest niezwykle rzadką okazją. Było ciężko zrezygnować z poprzedniej pozycji, ale to okazja, której nie mogłem się oprzeć i jestem niezwykle podekscytowany dołączeniem do Vergne’a i całego DS Techeetah” -stwierdził Portugalczyk.

Mark Preston – szef zespołu – również jest szczęśliwy z rozwoju wypadków nie mogąc się doczekać startu sezonu z nowym składem. Ciepło o swoim nowym zespołowym partnerze wypowiada się również sam Jean-Éric Vergne, który zna się z da Costą już dłuższy czas (obaj byli częścią programu juniorskiego Red Bulla). Podkreśla, że to świetne uzupełnienie teamu.

Były zespół Portugalczyka, BMWi Andretti, nadal nie potwierdził nazwiska drugiego kierowcy, który w przyszłym sezonie będzie startował obok Maksa Günthera. Wszystko powinno się wyjaśnić w kolejnych tygodniach. Nie bez szans na zajęcie wolnego fotela jest Alex Sims, który w poprzednim sezonie był kierowcą niemieckiej ekipy, ale cały czas nie ma przedłużonego kontraktu.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama