Czego szukasz?

Formuła E

Dżakarta rzutem na taśmę wchodzi do kalendarza FE

W czerwcu Formuła E zawita do Indonezji, co jest niemałym zaskoczeniem, gdyż wyścig odbędzie się już w nadchodzącym sezonie 2019/20.

2020 Formula E Dżakarta ePrix
2020 Formula E Dżakarta ePrix

Po testach Rio Haryanto fani motorsportu w tamtym kraju zalewali media społecznościowe elektrycznej serii i wyobrażam sobie, iż nie kryją teraz radości – będą mieli ePrix Dżakarty już w czerwcu przyszłego roku. Oznacza to jednak także zmianę dla kibiców z Europy, runda w Berlinie z końcówki maja zostanie przesunięta w czasie.

6 czerwca rywalizacja w Indonezji zakończy azjatycką część sezonu i podobnie jak ePrix Seulu będzie pomiędzy zmaganiami na naszym kontynencie. Jeszcze nie ma homologowanej nitki toru, ale są wyraźne przesłanki jakoby nitka miała zostać umieszczona wewnątrz Parku Merdeka – największego tego typu miejsca na świecie.

Miasto Dżakarta zdołało zgromadzić budżet na organizację imprezy i dlatego FIA dodała ten wyścig do kalendarza na sezon 2019/2020. Indonezja gościła już wcześniej różne imprezy motorsportowe, wychowała kierowców wyścigowych oraz posiada ogromny fanbase, który jest mocno zaangażowany w kibicowanie.

ePrix Berlina prawdopodobnie zostanie przesunięte na 20 czerwca, a runda na ulicach Nowego Jorku na 11 lipca. Jak zapatrujecie się na wyścig w Indonezji?

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama