Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Samochody

Rodzinny Aston Martin? Brytyjski producent rozszerzy ofertę o SUV-a DBX

DBX to nowy samochód Astona Martina, który dołączy do rodziny DB. Tym razem nie będzie to sportowe coupe. W ofercie brytyjskiego producenta luksusowych samochodów zagości SUV. Czego możemy się po nim spodziewać?

Aston Martin DBX

Chyba nikogo już nie szokują informację, że marka w ogóle nie kojarząca się z jakąkolwiek praktycznością, wprowadza do swojej oferty samochód odbiegający od dotychczasowych modeli. Tym razem przyszedł czas na funkcjonalnego Astona Martina DBX, który pojawić ma się już lada moment. DBX ma zostać zaprezentowany pod koniec tego roku, a wytwarzany będzie w supernowoczesnym zakładzie produkcyjnym St Athan Astona Martina Lagondy, który ostatecznie ma być miejscem, gdzie Aston Martin będzie przechodził swoją elektryfikację.

DBX będzie Astonem z krwi i kości

Oficjalnie samochód nie został jeszcze zaprezentowany i jedyne, co mogliśmy podziwiać, to testowe egzemplarze pokryte kamuflażem, który nie zdradzały nam całkowitego designu nadwozia. Możemy się tylko domyślać, że jak przystało na Astona Martina, nowy model będzie robił wrażenie i czarował dostojnością swojego brytyjskiego charakteru. Na pewno nie zabraknie mu charakterystycznego grilla z przodu, który zapewni mu rozpoznawalność z daleka, oznajmując tym samym, że jedzie Sir Aston Martin.

Z oficjalnych źródeł wiadomo natomiast, że jednostką napędową zamontowaną pod maską DBX będzie czterolitrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Silnik ten znamy już z modeli DB11 oraz Vantage, choć w DBX legitymował się będzie mocą na poziomie 550 KM oraz liczącym 700 Nm momentem obrotowym. Mogę się założyć, że będzie to jeden z lepiej brzmiących SUV-ów, patrząc na to jak potrafią pracować Astony. Możliwe, że gdy DBX odniesie sukces, to uraczą nas jakimś V12 pod maską. To byłoby coś.

Szykuje się naprawdę zacięta rywalizacja

Czy to będzie najmocniejszy i najszybszy SUV? Plotki na temat nowego Astona Martina, pojawiają się w sieci coraz częściej i podobno według jednej z nich, DBX pokonał północną pętlę toru Nürburgring w czasie krótszym niż 8 min. Zobaczymy, czy pokona obecnego króla zielonego piekła wśród SUV-ów, jakim jest Mercedes GLC 63 S. A teraz wybaczcie, idę zrozumieć, jak te SUV-y to robią.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama