Czego szukasz?

Formuła E

Panasonic Jaguar Racing potwierdza drugiego kierowcę i pokazuje malowanie

Nie trzeba było długo czekać na ogłoszenie kolegi zespołowego Mitcha Evansa. Jak wcześniej informowaliśmy, tak teraz możemy w opierciu o komunikat zespołu Panasonic Jaguar Racing potwierdzić, iż ich drugim kierowcą będzie James Calado.

2019 James Calado Jaguar Racing FE
Fot. Jaguar Racing / James Calado

30-letni kierowca ma na swoim koncie m.in. tytuł FIA WEC (GTE Pro 2017) oraz zwycięstwo w 24h Le Mans (GTE Pro – 2019). Pomimo startów w wyścigach długodystansowych nie należy zapomnieć, iż w jego „CV” pojawiły się takie serie jak: GP3, GP2, Brytyjska F3 czy nawet F1.

James Calado nie kryje dumy z powodu tego iż to on został wybrany. – Historia Jaguara w motorsporcie to historia ikony i bycie jej częścią jest świetną możliwością dla mnie. Pomimo, że ściganie się autami elektrycznymi jest nowe dla mnie to mam doświadczenie prowadzenia bolidów i pomoże to w walce o wyniki.

2019 Jaguar Racing Formule E 2019-20

Fot. Jaguar Racing

Dodatkowo dzisiaj światło dzienne ujrzał bolid Jaguara, który to ma wiele nowych elementów, ulepszonych względem ubiegłego sezonu (oczywiście w ramach regulaminu). Najważniejszą zmianą jest obniżenie wagi jednostki napędowej, co na pewno powinno znaleźć potwierdzenie w wynikach.

Tymczasem w piątek swój bolid i kierowców ma pokazać zespół Mahindra. Oczywiście na bieżąco będziemy Was informować o nowych informacjach z Formuł E.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama