Czego szukasz?

Formuła E

Alex Sims potwierdzony w BMW i Andretti Autosport

Nie było wielkiego zaskoczenia, choć na takie niektórzy liczyli. Alexander Sims pozostanie w BMW i Andretti Autosport na sezon 2019/20, jego kolegą w zespole będzie Max Günther, o czym już wcześniej informowaliśmy.

Alex Sims BMW i Andretti Autosport
Fot. Formula E / LAT

W zakończonym debiutanckim sezonie Alex Sims w Nowym Jorku zdobył pole position oraz miejsce na podium i uplasował się w połowie klasyfikacji generalnej. W Brytyjczyku drzemie spory potencjał, gdyż nie bez powodu jest kolejny rok z rzędu kierowcą fabrycznym producenta z Monachium.

Formuła E jest naprawdę ekscytująca i myśląca bardzo przyszłościowo w wielu aspektach. Jestem podekscytowany, że otrzymałem miejsce w zespole – powiedział Alex Sims.

Jens Marquardt, dyrektor ds. motorsportu w BMW,  widzi postęp jaki uczynił brytyjski kierowca. – Miał trochę pecha w niektórych wyścigach, ale ostatecznie świętował miejsce na podium na koniec sezonu. Jestem pewny, że będzie budował to w nadchodzącym sezonie.

Zobaczymy go i innych kierowców w akcji już w dniach 15-18 października na testach przedsezonowych, które odbędą się na torze pod Walencją.

Tym samym liczba wolnych miejsc uszczupliła się do jedynie dwóch. Obydwa są w NIO, przypuszcza się iż jedno z nich zajmie Olivier Turvey, a drugie kierowca z Chin, lecz póki co nie wiadomo który.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama