Czego szukasz?

Formuła E

BMW i Andretti Motorsport także z nowymi barwami

Tuż przed rozpoczęciem testów przedsezonowych zespół BMW i Andretti w Monachium pokazał nowy bolid ze zmodyfikowanym malowaniem. BMW iFE.20 (tak właściwie brzmi pełna nazwa wraz z modelem) jutro wyjedzie na tor. To będzie pierwsza okazja do zaznajomienia się z gotową konstrukcją dla obu kierowców.

BMW iFE.20 2019-20 Formula E
Fot. BMW Motorsport / Twitter

Dla przypomnienia zawodnikami niemieckiej ekipy będą nimi Alex Sims i Max Günther. Nowe malowanie ma oznaczać nowe otwarcie drugiego sezonu BMW w Formule E. Trzeba przyznać, że wyszło im ono całkiem nieźle. Pozostaje jeszcze kwestia wyników w nadchodzącej kampanii.

Dyrektor BMW Motorsport wspominał, że ich drugi sezon jako zespół fabryczny to ciągła huśtawka pomiędzy testowaniem na torze i w symulatorze. – Analizowaliśmy to co udało się odkryć w pierwszym sezonie i skupiliśmy się na przygotowaniach w rozwoju na każdej płaszczyźnie. Jednak będziemy tak naprawdę wiedzieć na jakim etapie jesteśmy dopiero podczas pierwszej rundy – ocenił Jens Marquardt.

W naszym dziewiczym sezonie, z wygraną, dwoma Pole Position oraz kilkoma finiszami na podium pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie ścigać się na szczycie klasyfikacji. Zdajemy sobie sprawę, że możemy to powtórzyć. Jednak poziom jest bardzo wysoki i prawdopodobnie będzie coraz wyższy, ale musimy celować w rozwój by walczyć o czołowe lokaty – podsumował Niemiec.

Głos zabrali również kierowcy, którzy na pewno dadzą z siebie wszystko, by można było ich często oglądać na podium.

Maximilian Günther:Pochodząc z Bawarii mogę powiedzieć, że to marzenie jeździć dla tak prestiżowej marki jaką jest bez wątpienia BMW i dla teamu BMW i Andretti Motorsport. Poczułem się tu jak w domu od samego początku. Pierwsze tygodnie spędziłem na poznawaniu nowych kolegów i zostałem tu ciepło przyjęty przez każdą osobę. Czuję, że dobrze nam się razem pracuje i intensywnie się przygotowujemy się do startu sezonu. Moim celem jest wydobyć jak najwięcej z auta i wracać do domu z dobrymi wynikami.

Alexander Sims:Cieszę się, że mam okazję rywalizować w kolejnym sezonie w tak przyszłościowej serii jaką jest Formuła E. Wielkie podziękowania dla całego zespołu za zaufanie. Nie mogę się doczekać pracy z Maxem. Miał fantastyczny debiutancki sezon i nie ulega wątpliwości, że pomoże zespołowi.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama