Nasze profile w mediach społecznościowych

Biznes

Marcus Duesmann nowym prezesem zarządu Audi AG

. Z dniem 1 kwietnia 2020 r. Marcus Duesmann obejmie stanowisko prezesa zarządu Audi AG. Ten 50-letni inżynier mechanik zastąpi Brama Schota, który sprawował tę funkcję od czerwca 2018 r.

Opublikowano

w dniu

Marcus Duesmann Audi
źródło inf./fot.: Audi

Duesmann pracuje w branży motoryzacyjnej od niemal trzech dekad. Ostatnio na stanowisku członka zarządu ds. zakupów w BMW. Bram Schot, za porozumieniem stron, opuści Grupę Audi z dniem 31 marca 2020 r.

Przewodniczący Rady Nadzorczej AUDI AG, dr Herbert Diess tak komentuje zmianę na stanowisku prezesa zarządu: „Marcus Duesmann jest świetnym inżynierem i jestem pewien, że zrobi wszystko co w jego mocy by wykorzystać wielki potencjał marki Audi i raz jeszcze udowodnić aktualność naszego hasła „Vorsprung durch Technik – przewaga dzięki technice”.

Jednocześnie dr Diess podziękował obecnemu prezesowi, Bramowi Schotowi: „Bram objął szefostwo w Audi w bardzo trudnym czasie, jednak bardzo sprawnie i z wieloma sukcesami pokierował przedsiębiorstwem oraz zainicjował wiele korzystnych zmian. Z całego serca mu za to dziękuję.” Do najważniejszych elementów nowej strategii Audi należy przyspieszona transformacja w dostawcę zrównoważonej mobilności oraz zdecydowana dekarbonizacja firmy.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
ReklamaReklama