Connect with us

Czego szukasz?

WRC

Citroën z powodu Sebastiena Ogiera odchodzi z WRC

Citroën oficjalnie potwierdził, że odchodzi z rajdowych mistrzostw świata ze skutkiem natychmiastowym. Decyzja ma bezpośredni związek z przejściem Sébastiena Ogiera do Toyoty.

Citroen C3 WRC Monte Carlo

Citroën opuszcza WRC

Francuska marka wytłumaczyła, że odchodzi z WRC, bowiem po odejściu Ogiera do japońskiego zespołu na rynku nie ma odpowiedniej klasy kierowcy, by go zastąpić. Komunikat ten to zwieńczenie pojawiających się od kilku tygodni spekulacji, w których Citroën jak i Francuz byli bohaterami w ostatnich tygodniach.

Ogier ma zostać ogłoszony jako kierowca Toyoty w poniedziałek, tak samo jak Elfyn Evans i Kalle Rovanpera. 

Zarówno Ogier, jak i Esapekka Lappi mieli jeszcze roczne umowy z Citroënem, ale w związku z przejściem Francuza do Toyoty ucierpi na tym także Fin, który na chwilę obecną nie ma pracy na przyszły sezon. Jedynym dostępnym na cały sezon miejscem jest angaż w Fordzie za Evansa.

Oczywiście nie chcieliśmy takiej sytuacji, ale nie wyobrażamy sobie sezonu 2020 bez Sébastiena. Chciałabym podziękować zespołowi za ich pasję i zaangażowanie. Część DNA Citroëna jest ściśle związana z rajdami i jesteśmy dumni, że jesteśmy jedną z najbardziej utytułowanych marek w historii WRC ze 102 zwycięstwami i ośmioma tytułami mistrzowskimi producentów – powiedziała Linda Jackson, CEO francuskiej marki.

Oceń nasz artykuł!
Reklama