Connect with us

Citroën z powodu Ogiera odchodzi z WRC

Citroën oficjalnie potwierdził, że odchodzi z rajdowych mistrzostw świata ze skutkiem natychmiastowym. Decyzja ma bezpośredni związek z przejściem Sébastiena Ogiera do Toyoty.

Opublikowano

w dniu

Citroen C3 WRC Monte Carlo
Fot. Citroën

Francuska marka wytłumaczyła, że odchodzi z WRC, bowiem po odejściu Ogiera do japońskiego zespołu na rynku nie ma odpowiedniej klasy kierowcy, by go zastąpić. Komunikat ten to zwieńczenie pojawiających się od kilku tygodni spekulacji. 

Ogier ma zostać ogłoszony jako kierowca Toyoty w poniedziałek, tak samo jak Elfyn Evans i Kalle Rovanpera. 

Zarówno Ogier, jak i Esapekka Lappi mieli jeszcze roczne umowy z Citroënem, ale w związku z przejściem Francuza do Toyoty ucierpi na tym także Fin, który na chwilę obecną nie ma pracy na przyszły sezon. Jedynym dostępnym na cały sezon miejscem jest angaż w Fordzie za Evansa.

Oczywiście nie chcieliśmy takiej sytuacji, ale nie wyobrażamy sobie sezonu 2020 bez Sébastiena. Chciałabym podziękować zespołowi za ich pasję i zaangażowanie. Część DNA Citroëna jest ściśle związana z rajdami i jesteśmy dumni, że jesteśmy jedną z najbardziej utytułowanych marek w historii WRC ze 102 zwycięstwami i ośmioma tytułami mistrzowskimi producentów – powiedziała Linda Jackson, CEO francuskiej marki.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama