Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Formuła 1

Tanabe: Wiele osiągnęliśmy w tym sezonie, ale chcemy być jeszcze lepsi

Dyrektor techniczny Hondy, Toyoharu Tanabe, uznał sezon 2019 za bardzo udany. Japończyk nie ukrywał jednak, że liczył na znacznie więcej i na pewno w kolejnych latach jest zdeterminowany, aby wprowadzić markę z Tokio na szczyt.

Toyoharu Tanabe Honda Red Bull 2019
Fot. Red Bull Content Pool / Toyoharu Tanabe

Współpraca Hondy i Red Bulla zaowocowała 3 zwycięstwami i wieloma podiami w tegorocznej kampanii. Max Verstappen zakończył nawet sezon na trzecim miejscu w klasyfikacji indywidualnej kierowców, plasując się przed zawodnikami Ferrari, którzy dysponowali lepszym samochodem. Tak dobre wyniki, nie pozwoliły jednak żadnemu z kierowców ”Czerwonych Byków” na walkę o mistrzostwo z Lewisem Hamiltonem z Mercedesa.

To był naprawdę pozytywny rok. Biorąc pod uwagę to, co osiągnęliśmy w trakcie tego sezonu. Nie jesteśmy jeszcze w miejscu, w którym chcemy być, więc będziemy stale się poprawiać. Jesteśmy zadowoleni, ponieważ w tym roku po raz pierwszy w erze hybrydowej współpracowaliśmy, aż z dwoma zespołami, a to zaowocowało solidnym krokiem naprzód. Postęp ten znajduje odzwierciedlenie w naszych trzech zwycięstwach z Red Bullem i podiach z Toro Rosso – podsumował Toyoharu Tanabe.

Honda po tak owocnej współpracy postanowiła pozostać w królewskiej klasie na kolejne lata. Swojej szansy upatruje w sezonie 2021, w którym ulegną diametralnej zmianie obowiązujące przepisy w F1. Biorąc pod uwagę, że obecnie między jednostkami napędowymi Mercedesa, Ferrari, Renault i Hondy nie ma już tak kolosalnych różnic, cała stawka może się wymieszać. Być może kibice królewskiej klasy znów będą świadkami dominacji Red Bulla. Czy tak też się stanie?

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama