Connect with us

Czego szukasz?

MotoGP

Alex Marquez: MotoGP to spełnienie moich marzeń

Alex Marquez w zeszłym sezonie zdobył tytuł mistrza Moto2 i podpisał kontrakt z Repsol Hondą. Tym samym młody Hiszpan zajmie miejsce obok swojego starszego brata Marca Marqueza. Jak przyznaje – jest to dla niego spełnienie marzeń.

Alex Marquez Moto2
Fot. Team Estrella Galicia 0,0 Marc VDS / Alex Marquez

Miejsce dla młodszego z Marquezów zwolniło się po tym, jak Jorge Lorenzo ogłosił przejście na emeryturę. Wówczas ekipa zdecydowała się postawić na Alexa. W padoku głosy na temat dwóch braci w jednym zespole są podzielone. Mimo to, 23-latek otwarcie przyznaje, że taka sytuacja to dla niego spełnienie marzeń. – To niewiarygodne, że będę nosić te same kolory, co Marc. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z możliwości spełnienia się w zespole Repsol Hondy – powiedział Alex Marquez w wywiadzie dla GPupdate.net.

Marc Marquez jest żywą legendą. Hiszpan został mistrzem już w swoim debiutanckim sezonie. Dla młodszego z braci, Alexa, jest to raczej zbyt odległa perspektywa, dlatego postanawia skupić się na innym celu. – Chcę zostać debiutantem roku. Obecnie w pełni koncentruję się na zrozumieniu silnika i motocykla, dzięki czemu będę bardziej pewny siebie. W Katarze będę mógł lepiej ocenić naszą rzeczywistą pozycję. 

Dwóch braci w jednym zespole to nowa sytuacja w MotoGP. W stawce jeżdżą również Pol i Aleix Espargaro, jednak reprezentują dwie różne ekipy. – Jesteśmy braćmi, ale przede wszystkim musimy zachować profesjonalizm. Obaj jesteśmy innymi kierowcami, mamy własnych ludzi i pracujemy na swój sposób. Jazda obok mistrza będzie dla mnie okazją do nauki. Będę mógł zdobywać wiedzę i doświadczenie na temat jazdy i innych jeźdźców – dodał Alex Marquez. Warto jednak przyglądać się wynikom Hiszpana. Zobaczymy jak on sobie poradzi w tym debiutanckim dla niego sezonie, gdyż papiery na jazdę ma.

Oceń nasz artykuł!
Reklama