Connect with us

Formuła 1

Mattia Binotto: Musimy poprawić pit-stopy

Mattia Binotto stwierdził, że jego zespół musi bezwzględnie poprawić pit-stopy w sezonie 2020. Według szefa Scuderii Ferrari, był to słaby punkt stajni – mimo zajęcia 3. miejsca w klasyfikacji DHL Fastest Pit Stops Award.

Opublikowano

w dniu

Scuderia Ferrari pit-stop GP Bahrajnu 2019
Fot. Scuderia Ferrari

Binotto nie ukrywał, że pit-stopy to słaby punkt stajni spod znaku czarnego konia. – Nasze zmiany nie były wystarczająco dobre. Kilkukrotnie zajęły nam ponad sześć sekund, co jest nie do przyjęcia dla takiego zespołu, jak nasz. Jeśli chcesz wygrać, musisz być doskonały na wszystkich obszarach.

Najszybszymi pit-stopami w zeszłym roku wyróżniała się ekipa Red Bulla. Aż pięć zjazdów wykonano w czasie poniżej dwóch sekund. Drugie miejsce zajął Williams, a Ferrari było trzecie. Ekipa z Maranello była więc lepsza od Mercedesa, swojego najgroźniejszego konkurenta.

W stosunku do niemieckiego zespołu, Scuderia Ferrari mogła poszczycić się również lepszą jednostką napędową. Jak przyznał Toto Wolff – różnice pomiędzy dwoma rywalami zmieniała się w zależności od toru, ale górą było Ferrari. – Na niektórych obiektach rosła nawet do 50 KM – przekonywał Austriak.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama