Connect with us

Formuła 1

Piękny gest Lewisa Hamiltona. Duże pieniądze na ratunek Australii

Lewis Hamilton dołączył do grona celebrytów oraz sportowców, którzy postanowili przekazać darowizny na rzecz walki z pożarami w Australii. Brytyjczyk wpłacił na akcje charytatywne pół miliona dolarów.

Opublikowano

w dniu

Lewis Hamilton GP Australii 2019
Fot. Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Głęboko smuci mnie to, że w Australii śmiercią tragiczną odeszło ponad miliard bezbronnych stworzeń – napisał aktualny mistrz świata Formuły 1. – Moja miłość do zwierząt nie jest tajemnicą i nie mogę patrzeć na to, jak niewinne umierają i stają się gatunkami zagrożonymi.

Często odwiedzam Australię i mam wieści z pierwszej ręki. To piękny kraj, dlatego wspieram walkę z żywiołem. Spędziłem ostatnio trochę czasu z osobami, które pracują w centrum tego horroru i jestem pełen podziwu dla nich – dodał Brytyjczyk.

Lewis Hamilton poprosił również swoich fanów, by dołączyli do niego w lepsze jutro. – Przyłącz się do mnie. Każdy z nas wywiera ogromny wpływ na naszą planetę. Pracujmy razem, wprowadzajmy małe zmiany wspólnie. Zachęć rodzinę i przyjaciół, by robili to samo. Razem możemy coś zmienić.

Przekazuję 500 000 dolarów na wsparcie zwierząt, wolontariuszy i straż. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, również możesz dołożyć swoją cegiełkę – napisał na Twitterze.

 

Australia zmaga się z pożarami od października. W wyniku żywiołu zginęło do tej pory 27 osób oraz ponad miliard zwierząt. 

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama