Connect with us

Toyota Yaris Crossover jeszcze w tym roku

Toyota planuje wykorzystać obecną modę na SUV-y. Jeszcze w tym roku zadebiutuje bazujący na nowym Yarisie miejski crossover dostępny m.in. z napędem 4×4 i wersji hybrydowej.

Opublikowano

w dniu

Toyota Yaris
Fot. netcarshow.com / Toyota Yaris

Moda na SUV-y i crossovery trwa w najlepsze i każdy szanujący się producent samochodów musi mieć dzisiaj tego typu samochód w ofercie, a najlepiej kilka. Kompaktowa Toyota C-HR z miejsca stała się rynkowym bestsellerem. Nic dziwnego, że Japończycy planują iść za ciosem. Całkiem nowy Yaris będzie świetną bazą dla miejskiego crossovera.

Samochód o nieznanej jeszcze nazwie będzie dzielił platformę TNGA-B z najnowszym Yarisem. Mierzący ok. 4 m długości crossover wymiarami nie będzie zbytnio odbiegał od miejskiego hatchbacka. Może być jednak nieco szerszy ( o ok. 40 mm) i otrzyma większy rozstaw osi.

Nowy bestseller wśród miejskich crossoverów?

Miejski crossover otrzyma napęd hybrydowy układ napędowy z 3-cylindrową jednostką benzynową o pojemności 1,5 l, który pojawi się także w nowym Yarisie. Łączna moc wyniesie około 115 KM. Niewykluczone, że na liście wyposażenia opcjonalnego znajdzie się napęd 4×4, który zostanie zastosowany w sportowej odmianie GR Yaris, która zostanie zaprezentowana już 10 stycznia.

Nowy model Toyoty powinien zadebiutować w drugiej połowie bieżącego roku, a na rynku pojawi się w 2021 r. Czy Japończykom uda się wgryźć w opanowany m.in. przez Renault Captura i Nissana Juke’a segment miejskich crossoverów?

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama