Connect with us

Formuła 1

Liberty Media potwierdza kalendarz F1 na sezon 2020

Liberty Media ostatecznie zatwierdziło kalendarz Formuły 1 na sezon 2020. Oficjalnie potwierdzono również organizację Grand Prix Wietnamu i Holandii. 

Opublikowano

w dniu

Hanoi

Właściciele F1 potwierdzili także harmonogramy dla rund w Hanoi i Zandvoort. Pierwszy weekend Grand Prix w Wietnamie – zgodnie z informacjami od Liberty Media – rozpocznie się w piątek o godz. 11:00, a drugi – o 15:00 czasu polskiego. Sobotnie kwalifikacje rozegrane zostaną o 15:00, a niedzielny start do wyścigu ruszy o 14:10.

GP Holandii na torze Zandvoort również dopasuje się do standardowych harmonogramów, według których organizowana jest większość rund Formuły 1. Postanowiono również przesunąć wyścig o GP Wielkiej Brytanii. Wcześniej zawody na torze Silverstone rozpoczynały się godzinę wcześniej w stosunku do startów na innych europejskich torach.

Doszło również do zmian podczas GP Chin, Kanady oraz Meksyku. W trakcie tych weekendów piątkowe treningi rozpoczną się godzinę później, niż w ubiegłym roku. Wyścig o GP Stanów Zjednoczonych również wystartuje z godzinnym opóźnieniem.

Wciąż nie jest znany harmonogram GP Japonii na Suzuce. Prawdopodobnie poznamy go w niedalekiej przyszłości.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama