Connect with us

Formuła 1

Lando Norris: Valentino Rossi mnie inspiruje

Lando Norris przyznał, że dziewięciokrotny mistrz świata Valentino Rossi jest jego mentorem. Brytyjczyk dodał również, że to właśnie motocyklista wpłynął na jego ścieżkę kariery. 

Opublikowano

w dniu

Lando Norris 2019 McLaren
Fot. McLaren / Lando Norris

20-letni Brytyjczyk nie ukrywa swojej sympatii względem jeźdźca Monster Energy Yamaha. Co ciekawe, w trakcie GP Włoch w minionym sezonie Norris wystartował w specjalnie zaprojektowanym kasku oraz obuwiu, które nawiązywały stylistyką do tych używanych przez włoską legendę MotoGP.

Obaj sportowcy spotkali się podczas brytyjskiej rundy królewskiej klasy motocyklowej we wrześniu. Na łamach Autosportu Brytyjczyk przyznał, że jest pod wrażeniem talentu i osiągnięć Rossiego. – Oglądałem Valentino jeszcze zanim zainteresowałem się Formułą 1. Miałem wówczas cztery lata. To był pierwszy zawodnik, którego oglądałem i podziwiałem spośród wszystkich startujących w wyścigach samochodowych, motocyklowych, rowerowych i innych. To człowiek, którego podziwiałem jako mały dzieciak. Marzyłem, by być taki jak on. Wciąż można dostrzec rzeczy, które nawiązują do niego, takie jak wygląd mojego kasku – powiedział Lando Norris.

Kocham wyścigi. Pokochałem je od pierwszego wejrzenia, ale to MotoGP oglądałem na samym początku – dodał kierowca McLarena. Norris jednak nie zdecydował się na karierę kierowcy motocyklowego, ponieważ znacznie bardziej zaczął jarać się wszystkim, co ma cztery koła.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama