Connect with us

Toyota Supra otrzymała 2-litrową jednostkę

Japoński producent wzbogacił gamę swojego coupe o nową 2-litrową jednostkę konstrukcji BMW. Bazowa Supra jest aż o 100 kg lżejsza od  mocniejszej odmiany z jednostką R6.

Opublikowano

w dniu

Toyota Supra 2.0L Turbo Fuji Speedway
Fot. netcarshow.com / Toyota Supra 2.0L Turbo Fuji Speedway

Od premiery V generacji Toyoty Supry minął blisko rok. Dotychczas Supra dostępna była z turbodoładowaną 3-litrową jednostką R6 od BMW rozwijającą 340 KM i 500 Nm. Rozpędza ona ważące 1520 kg coupe w 4,3 s od 0 do 100 km/h. Prędkość maksymalna wynosi 250 km/h.

Bazowa nie znaczy wolna

Teraz oferta wzbogaciła się o mniejszą jednostkę o pojemności 2-litrów, która również pochodzi od BMW. Rozwija ona 258 KM i 400 Nm. Podobnie, jak mocniejsza odmiana, 2-litrowa Supra korzysta z 8-biegowej automatycznej skrzyni biegów produkcji ZF. Pomimo mniejszej pojemności  i mocy, samochód nie powinien nikogo rozczarować osiągami. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 5,2 s, a prędkość maksymalna 250 km/h.

Supra jeszcze bardziej super?

Co bardzo ważne, zastosowanie mniejszego silnika poprawiło balans Supry. Rozkład mas jest równomierny dla każdej osi (50:50). Wyraźnie, bo aż o 100 kg, spadła też masa pojazdu – z 1520 do 1420 kg.

Toyota Supra 2.0L Turbo Fuji Speedway

Fot. netcarshow.com / Toyota Supra 2.0L Turbo Fuji Speedway

Mimo niższej ceny Supra już w standardzie otrzyma bogate wyposażenie. W bazowej wersji Live obejmie ono m.in. 18-calowe felgi aluminiowe, system car audio z wyświetlaczem o przekątnej 8,8 cala, sportowe fotele obszyte czarną Alcantarą oraz pakiet systemów bezpieczeństwa, w tym układ ostrzegający przed zderzeniem z funkcją hamowania, system wykrywania pieszych i rowerzystów z funkcją hamowania, asystent pasa ruchu z aktywnym układem kierowniczym czy asystenta znaków drogowych oraz aktywny tempomat.

Cieszy fakt, że także w 2-litrowej wersji  dostępne będą aktywny mechanizm różnicowy, adaptacyjne zmienne zawieszenie czy sportowe hamulce.

Toyota Supra 2.0L Turbo Fuji Speedway

Fot. netcarshow.com / Toyota Supra 2.0L Turbo Fuji Speedway

Fuji Speedway – mocne wejście

Supra z 2-litrową jednostką trafi do sprzedaży w marcu. W chwili premiery samochód dostępny będzie w limitowanej wersji Fuji Speedway. Wyróżnia się białym nadwoziem z 19-calowymi obręczami i czerwonymi obudowami lusterek. W kabinie znalazły się wstawki z włókna węglowego oraz czerwono-czarna tapicerka z Alcantary. Kolorystyka ma nawiązywać do oficjalnej kolorystyki zespołu Toyota GAZOO Racing. Do Europy trafi 200 sztuk limitowanej odmiany.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama