Nasze social media

Formuła 1

GP Miami: Projekt toru został zaktualizowany

Organizatorzy GP Miami upublicznili nową wersję toru wokół Hard Rock Stadium. Przemodelowany układ nie będzie korzystał z dróg publicznych.

Opublikowano

w dniu

GP Miami 2021 wirtual
Fot. F1 Miami Grand Prix / Twitter

Na organizację Grand Prix Formuły 1 w Miami czekano długo. Pierwsza lokalizacja toru ulicznego została odrzucona z powodu protestów mieszkańców. Obiekt bowiem wymagałby zamknięcia wielu dróg użytku publicznego.

Druga wersja mówiła o wyścigu wokół Hard Rock Stadium, jednak również i tamte plany spotkały się z brakiem akceptacji ze strony osób mieszkających w Miami. Miejscowi bali się między innymi zanieczyszczenia powietrza oraz hałasu, a także negatywnych konsekwencji, które miałyby wpłynąć na dzieci. Organizatorzy postanowili więc wprowadzić kolejne poprawki nie tylko do układu nitki toru, ale i harmonogramu weekendu.

Obiekt nadal będzie przebiegał obok stadionu Hard Rock, jednak nie po drogach publicznych. Ponadto, weekend wyścigowy rozpocznie się w piątek późnym po południem, tak aby nie zakłócić funkcjonowania lokalnych szkół. Organizatorzy wciąż zapewniają, że Grand Prix w żadnym wypadku nie wpłynie negatywnie na mieszkańców.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama