Nasze profile w mediach społecznościowych

Fascynacje

Koenigsegg Mission 500 – nadchodząca detronizacja Bugatti

W zeszłym roku Bugatti Chiron Super Sport przełamało barierę 300 mph. Koenigsegg już planuje model zdolny pojechać 500 km/h, a jego premiera ma odbyć się podczas targów w Genewie.

Opublikowano

w dniu

Fot. netcarshow.com / Koenigsegg Jesko
Fot. netcarshow.com / Koenigsegg Jesko

Minionej jesieni koncern Bugatti zelektryzował świat motoryzacji informacją, że model specjalny,300+, pokonał barierę 300 m/h. Próba miała miejsce na testowym torze Ehra Lessen grupy Volkswagen, a osiągnięta prędkość wyniosła dokładnie 304,77 m/h (489,62 km/h).

Ustanawiając nowy rekord dla samochodów produkcyjnych, Niemcy, pokonali wyczyn Koenigsegga Agery  RS z autostrady Nevada, szacowany na 277,9 m/h (447,42 km/h). Zdetronizowany Koenigsegg prawdopodobnie pracuje nad samochodem, który rozwinie prędkość aż do 310,68 m/h (500 km/h).

Na blogu Supercar pojawiła się informacja, że Koenigsegg wykorzysta salon w Genewie, do zaprezentowania konceptu ultraszybkiego Mission 500. Producent rzekomo ma wystawić na targach, co najmniej trzy modele. Być może jeden z nich będzie również czarnym koniem na rynku super aut, w cenie poniżej 1 mln $ i kosztującym o 1/3 mniej od pozostałych aut z oferty szwedzkiego producenta. Warto poczekać dwa miesiące do targów, bo wtedy producent pokaże nam schowane asy w rękawie.

Nie podano niestety żadnych szczegółów, czy koncept Mission 500 będzie miał nowy design, czy będzie wariantem Jesko, który zaprezentowano na zeszłorocznym targach motoryzacyjnych. Dobrym kandydatem mógłby być oparty na Agerze, nowy wariant Jesko, One:1.

Więcej informacji pojawi się dopiero 3 marca bieżącego roku wraz z rozpoczęciem motoryzacyjnego wydarzenia w Genewie. Aby być na bieżąco, zachęcamy do zaglądania do naszych aktualności.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
ReklamaReklama