Czego szukasz?

F1 Boost GP Wielkiej Brytanii 2022

MotoGP

Aprilia: Zawieszenie Iannone oznacza koniec współpracy

Massimo Rivalo, dyrektor generalny zespołu Aprilia, przyznał, że zawieszenie Andrei Iannone prawdopodobnie oznacza zerwanie umowy z Włochem.

Andrea Iannone Aprilia 2019
Fot. Andrea Iannone / Facebook

Pod koniec zeszłego roku zawodnik przeszedł testy antydopingowe, których wynik okazał się pozytywny. W związku z tym, Aprilia musiała zmagać się z odpieraniem zarzutów.

Przyłapany na dopingu

30-letni motocyklisya jest obecnie warunkowo zawieszony po tym, jak w trakcie GP Malezji testy antydopingowe wykazały, że przyjmował sterydy anaboliczne. Wówczas pojawiły się pytania na temat dalszej kariery Włocha. Oficjalne przesłuchanie zaplanowano na 4 lutego, na cztery dni przed testami przedsezonowymi.

Według dyrektora generalnego zespołu Aprilia, Włoch prawdopodobnie zostanie ukarany. Czas trwania potencjalnego zawieszenia będzie miał jednak wpływ na decyzję odnośnie współpracy ekipy z Andreą Iannone. – Byłbym zaskoczony, gdyby nie otrzymał kary – powiedział Massimo Rivalo w rozmowie z Corriere della Serra. – Myślę, że Federacja (FIM – przyp.red.) będzie przestrzegać kodeksu WADA (Światowego Kodeksu Antydopingowego – przyp.red.).

– Jeśli zostanie zawieszony na rok lub dwa, to jasne jest dla nas to, że współpraca dobiegnie końca. Jeśli jednak dostanie naganę z trzymiesięcznym upomnieniem, wówczas będzie to oznaczało, że Andrea udowodnił swoją niewinność.

Rivola podkreślił również, że wierzy w uczciwość jeźdźca. – Aprilia jest blisko swoich kierowców. Często słyszę, że test Iannone był pozytywny, ponieważ reklamy, w których gra, zmuszają go do pokazywania mięśni. To nieprawda.Na razie zespół nie wie, kto zastąpi Iannone w sezonie 2020, jeśli motocyklista otrzyma karę w postaci zawieszenia. Prawdopodobnie udział w testach na torze Sepang weźmie Bradley Smith. Swój udział w przygotowaniach do rozpoczęcia rywalizacji w królewskiej klasie będzie miał również były kierowca WSBK Lorenzo Savadori.

Aprilia pokazała nowy motocykl na sezon 2020

Pomimo problemów z Andreą Iannone, zespół przygotowuje się do nadchodzącego sezonu. Aprilia opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia RS-GP 2020.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

The #Aprilia RS-GP 2020 makes its debut on the track at @sepangcircuit shakedown, with the names of all the women and men of the Noale Racing Department. #RSGP20 #MotoGP @motogp #bearacer

Post udostępniony przez Aprilia (@aprilia)

Na zdjęciach można zauważyć całkowicie odmienioną owiewkę oraz nowe podwozie. Aprilia wdraża również nowy układ oddechowy.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama