Connect with us

Czego szukasz?

MotoGP

Marc Marquez przedłużył kontrakt z Repsol Hondą

Japoński zespół Repsol Honda poinformował o przedłużeniu kontraktu z sześciokrotnym mistrzem świata MotoGP Markiem Marquezem.  Hiszpan pozostanie w teamie co najmniej do grudnia 2024 roku.

Marc Marquez - GP Niemiec Moto GP 2019
Marc Marquez. German MotoGP. 7 July 2019 // Gold & Goose/Red Bull Content Pool // AP-1ZVH5FWG51W11 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //

Przedłużenie kontraktu skomentował zarówno Marc Marquez, jak i szef japońskiego zespołu. – Jesteśmy szczęśliwi, że możemy ogłosić informację o pozostaniu Marca w Hondzie przez kolejne cztery lataNasze rozmowy rozpoczęły się kilka miesięcy temu. Obie strony liczyły na kontynuację naszej współpracy oraz na przyszłe, wspólne sukcesy – powiedział Yoshishige Nomura.

Sprawę skomentował również sam zainteresowany. – Od pierwszego roku naszej współpracy osiągamy sukcesy. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy, że nadal będę częścią rodziny Hondy – powiedział ośmiokrotny czempion.

Marc Marquez – dominacja Hiszpana trwa

Zainteresowani serią MotoGP z zapałem śledzą karierę Marca Marqueza. Młody Hiszpan dołączył do królewskiej stawki w 2013 roku i już w swoim debiucie wywalczył mistrzowski tytuł. Obecnie reprezentant Repsol Hondy ma na swoim koncie sześć Mistrzostw Świata, które zdobył także w latach 2014, 2016-2019. W poprzednim roku zawodnik zmagał się z kontuzją na początku sezonu. Nie przeszkodziło mu to jednak finalnie w zdobyciu kolejnego zwycięstwa w klasyfikacji generalnej.

Obecny kontrakt pomiędzy Marquezem a Hondą dobiega końca wraz z nadchodzącym sezonem. Japoński koncern postanowił jednak przedłużyć kontrakt z 27-latkiem do końca 2024 roku.

Oceń nasz artykuł!
Reklama