Czego szukasz?

F1 Boost GP Wielkiej Brytanii 2022

Formuła E

Przerwany sezon ABB FIA Formula E

FIA w porozumieniu z serią ABB FIA Formula E zdecydowała o przerwaniu rywalizacji elektrycznej serii. Powodem są próby zatrzymania szerzenia się choroby COVID-19.

Przerwany sezon ABB FIA Formula E
Fot. ABB FIA Formula E

Przerwany sezon Formuły E i system flag

Zarówno FIA jak i władze ABB Formula E próbują sił w zatrzymaniu rozprzestrzeniania się wirusa. W związku z określeniem przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) koronawirusa jako pandemia są to konieczne kroki.

Przedstawiono także system flag, który określa możliwości powrotu do ścigania.  Czerwona przedstawia brak wyścigów w danym okresie czasu, żółta to cały czas otwarta możliwość by wszystko odbyło się w terminie. Zielona to otwarta droga do startu zgodnie z kalendarzem.

Czerwona flaga dotyczy marca i kwietnia, żółta z kolei odnosi się do maja. Letnie miesiące (czerwiec i lipiec) widnieją z przypisaną flagą koloru zielonego.

Seria zobowiązana do podjęcia działań

ABB FIA Formula E czuje się zobowiązana do podjęcia właściwych środków ostrożności. Ma to na celu ochronę zdrowych osób w tym także kibiców, którzy także mogliby zostać narażeni przy okazji organizacji wyścigów.

Najbardziej odpowiedzialnym krokiem było wstrzymanie się z rywalizacją w miastach z dużą ilością mieszkańców. Póki co w serii nie odnotowano żadnych przypadków tego wirusa u kogokolwiek z osób pracujących w niej.

Jest to także miejsce gdzie ABB Formula E chce spróbować przenieść wyścigi, które do tej pory stanęły pod znakiem zapytania. Są wśród nich Sanya, Rzym, Seul, Paryż i Dżakarta.

Tym samym dowiedzieliśmy się, iż Korea Południowa i Francja także nie doczekają w pierwotnym terminie rywalizacji elektrycznych bolidów. 

Przerwany sezon Formuły E to najlepsze rozwiązanie

FIA we współpracy z lokalnymi przedstawicielami cały czas próbuje znaleźć najlepsze rozwiązanie dla wszystkich z przełożeniem zaplanowanych wyścigów. Nie zamierzają oni także przestać monitorować sytuacji, aby w ew. korzystnych warunkach ją wykorzystać. Widać jednak, iż nadal priorytetem jest bezpieczeństwo i zdrowie ludzkie.

Teraz jest czas na odpowiedzialne decyzje i dlatego też zdecydowaliśmy przerwać sezon na najbliższe 2 miesiące. Motorsport gra ważną rolę w naszych życiach i to jest ważne, ale ważniejsze jest zdrowie naszych ekip, kibiców ich rodzin oraz mieszkańców miast gdzie się ścigamy. Mistrzostwa ABB FIA Formula E wrócą w pełni sił kiedy sytuacja się unormuje, a szerzenie się COVID-19 się zatrzyma” – podkreśla założyciel i prezes serii.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama