Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Project Pitlane – na pomoc w walce z koronawirusem

Zespoły Formuły 1, które posiadają bazy w Wielkiej Brytanii, uruchomiły nowy projekt pod nazwą Project Pitlane. Zgodnie z założeniem – przystąpią do produkcji respiratorów, które pomocą w walce z koronawirusem.

Mercedes 2019 W10 Shakedown Silverstone Project Pitlane
Fot. Mercedes AMG Petronas Motorsport

Obecnie sytuacja w Wielkiej Brytanii pogarsza się. Zakażonych jest tam już ponad 17 tysięcy osób, a ponad tysiąc zmarło. W związku z tym brytyjski rząd Borisa Johnsona wystosował prośbę do wszystkich firm, aby wspomogły walkę z COVID-19. Na apel odpowiedziały zespoły Formuły 1, które natychmiast zaangażowały się w pomoc i stworzyły Project Pitlane.

Brytyjskie stajnie F1 mają przystąpić do produkcji respiratorów oraz części do nich, które pozwolą Wielkiej Brytanii przygotować się  na czarny scenariusz – gwałtowny wzrost chorych.

– Zespoły F1 posiadają zdolność do szybkiego reagowania i przystępowania do wyzwań inżynieryjno-technicznych – mówiono w trakcie prezentacji projektu. Z pewnością wpłynie on na lepsze przygotowanie się kraju na pomoc zakażonym obywatelom.

Project Pitlane – na pomoc Wielkiej Brytanii

Zespoły połączą siły i możliwości swoich pracowników po to, aby efekty były widoczne jak najszybciej. Będą korzystać ze swoich umiejętności i doświadczenia. Projekt skupi się na trzech aspektach. Różnią się one między sobą zakresem. Obejmują kwestie od inżynierii medycznej poprzez wsparcie produkcji respiratorów zgodnie z istniejącymi już projektami po szybkie projektowanie i tworzenie prototypów nowych urządzeń – czytamy w oświadczeniu teamów.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

F1 teams are joining the fight against coronavirus in a new venture called “Project Pitlane” – head to F1.com for the full story . #Formula1 #F1

Post udostępniony przez FORMULA 1® (@f1)

Robimy co w naszej mocy. To imponujące, że zespoły Formuły 1 w taki sposób pomagają rządowi w walce z koronawirusem.  Mogłyby po prostu korzystać z przerwy wakacyjnej. Podeszli bardzo poważnie do sprawy – powiedział Mark Gillan, dyrektor ds. innowacji w Urzędzie Technologicznym w Wielkiej Brytanii. Projekt ma ruszyć tak szybko, jak to tylko możliwe.

Koronawirus jest już w prawie wszystkich państwach na świecie. Obecnie najgorsza sytuacja wciąż jest we Włoszech. Z pandemią źle radzą sobie również Stany Zjednoczone i Hiszpania. W Polsce choruje już 1771 osób.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama