Nasze social media

MotoGP

Rossi: Stoner jednym z najmocniejszych rywali

Valentino Rossi wspomina dawne czasy oraz pojedynki z Casey Stonerem. Włoch przyznał, że Australijczyk był bardzo trudnym przeciwnikiem.

Opublikowano

w dniu

Valentino Rossi Yamaha
Fot. Pixabay.com / Valentino Rossi

Dziewięciokrotny mistrz świata Valentino Rossi w rozmowie z BT Sport wspomniał rywalizację z Casey Stonerem. Włoch przyznał, że Australijczyk był jednym z jego najtrudniejszych rywali.

Brytyjska stacja telewizyjna BT postanowiła udostępnić widzom wyścig na Laguna Seca z 2008 roku. Pomimo upływu wielu lat, wciąż jest to jedno z Grand Prix, do którego chętnie powracają kibice MotoGP. Wszystko za sprawą między innymi pojedynku pomiędzy ówczesnym kierowcą Ducati Casey Stonerem a zawodnikiem Yamahy Valentino Rossi. Ostatecznie to Włoch wykorzystał błąd rywala i zyskał nad nim przewagę.

– To był legendarny wyścig i wspaniały pojedynek – wspominał Rossi. – Myślę, że wciąż jest jednym z najbardziej popularnych i dlatego fani MotoGP wciąż go oglądają. To była wyjątkowa wygrana. Stoner był wtedy bardzo mocny, w 2007 roku wygrał mistrzostwo świata z Ducati, a dla mnie sezon 2008 był decydujący.

– Doskonale pamiętać wieczór przed wyścigiem. Rozmawiałem z Uccio i wspólnie wiedzieliśmy, że czeka nas ważny dzień, w którym istotne będzie dojechanie do mety przed Stonerem. Właśnie dlatego pojechałem na limicie. Chciałem być na czele i znaleźć swój rytm, ponieważ na Laguna Seca trudno jest wyprzedzać. Tor jest bardzo wąski. 

Włoch docenił także dawne walki z Australijczykiem. – Podobała mi się rywalizacja z nim. Nasze pojedynki zawsze były świetne. Był jednak z największych talentów. Niesamowicie utalentowany, młody i bardzo szybki. Zdecydowanie był jednym z najmocniejszych rywali, jakich spotkałem podczas całej kariery.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama
Reklama