Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Podwójne wyścigi coraz bardziej realne?

Podwójne wyścigi to coraz bardziej realny scenariusz w tegorocznym sezonie Formuły 1. Na takie rozwiązanie gotowa jest nie tylko Austria, ale również i Wielka Brytania. 

Podwójne wyścigi Silverstone Hamilton 2019 gdzie oglądać gp wielkiej brytanii f1
Fot. Mercedes AMG Petronas Motorsport / Lewis Hamilton

Dyrektor toru Silverstone przyznał, że trwają rozmowy z Liberty Media, które mają przygotować obie strony na ewentualne podwójne wyścigi F1. Brytyjczyk dodał także, że obiekt jest gotowy na taki scenariusz. Grand Prix może się jednak odbyć tylko i wyłącznie w momencie, gdy brytyjski rząd na to pozwoli. Wcześniej według RaceFans.net legendarny obiekt miałby wykorzystać trzy nitki i zorganizować trzy wyścigi.

– Omówiliśmy wszystkie możliwe scenariusze, w tym organizację dwóch wyścigów w ciągu jednego weekendu. Mamy całkowitą pewność, że jesteśmy w stanie zorganizować te wydarzenia. Posiadamy spore doświadczenie i wiedzę. F1 ciężko pracuje, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie. Dostaliśmy również pytanie, czy możemy zorganizować wyścigi bez udziału publiczności. Odpowiedź brzmi: absolutnie jesteśmy otwarci na wszystko – przyznał Pringle na łamach The Guardian.

Stuart Pringle dodał też, że sezon będzie mógł ruszyć tylko, gdy sytuacja z koronawirusem unormuje się. – Ważne jest, by rozważyć wszystkie ścieżki powrotów do ścigania. Nie chcemy odwracać uwagi od głównego przesłania, jakim jest pozostanie w domach. F1 powinna podjąć decyzję co do kalendarza początkiem maja. 

Podwójne wyścigi nie tylko w Wielkiej Brytanii?

Kwestię podwójnych wyścigów omawia się również w Austrii. Dr Helmut Marko po dotychczasowych rozmowach z austriackim rządem i władzami F1 przyznał, że tegoroczny sezon może ruszyć właśnie na Red Bull Ringu, z początkiem lipca. – Społeczność F1 obawia się zakażenia, dlatego robimy wszystko, aby żyć w izolacji. Moim zdaniem możemy jednak zacząć rywalizację w Austrii, ale musielibyśmy ograniczyć liczbę pracowników zespołów. Ciężko pracujemy, aby znaleźć rozwiązanie korzystne dla wszystkich.

Jeśli spełni się scenariusz podwójnych wyścigów, wówczas pierwszy z nich odbyłby się tradycyjnie w niedzielę, a drugi – w środę późnym popołudniem. Dzień wcześniej zorganizowane zostaną kwalifikacje. – W tej chwili to najbardziej prawdopodobna możliwość – dodał konsultant Red Bulla.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Turn 1️⃣ – named after a real legend. You know his name! 🇦🇹 #turn1 #legend #f1 #formula1

Post udostępniony przez Red Bull Ring (@redbullring)

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama