Nasze social media

Porady

Aukcje samochodów poleasingowych – co musisz o nich wiedzieć?

Aukcje samochodów poleasingowych to doskonały sposób na atrakcyjny zakup zarówno dla firm, które chcą odnowić swoją flotę, jak i dla osób prywatnych. Taka forma zakupu nie jest bowiem zarezerwowana wyłącznie dla przedsiębiorców. Odkupić auto poleasingowe może każdy.

Opublikowano

w dniu

aukcje samochodów poleasingowych
Artykuł sponsorowany
  1. Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?
  2. Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?
  3. Używane auta poleasingowe – jakie modle znajdziemy na rynku?
  4. Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz widzieć?

Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

Przygotowanie się do zakupu auta poleasingowego wymaga uświadomienia sobie kilku kwestii, odpowiedniego rozpoznania rynku, pojawiających się na nim ofert, a także sposobów na zakup samochodu w dobrym stanie technicznym, a nie tylko wizualnym. Odpowiednie przygotowanie pozwoli ci na zakup bezpiecznego, sprawnego auta za niewielkie pieniądze. 

Bardzo wiele firm korzysta z leasingu zamiast kupować flotę firmową na kredyt. Ten sposób finansowania zakupu aut pozwala bowiem niejednokrotnie na uzyskanie znacznie lepszych warunków finansowych niż tradycyjny kredyt samochodowy. Po zakończeniu spłat rat leasingowych przedsiębiorca może oczywiście odkupić auto lub też oddać je w rozliczeniu. Bardzo wiele firm decyduje się a to drugie rozwiązanie, wymieniając w ten sposób samochód na nowy, prosto z salonu. To właśnie dzięki nim inni przedsiębiorcy oraz osoby prywatne mają możliwość zakupu samochodu poleasingowego w okazyjnej cenie. Nie da się ukryć, że bardzo często chodzi tutaj o markowe pojazdy, których zakup prosto z salonu jest dla wielu po prostu nieopłacalny.

Do najważniejszych zalet zakupu aut poleasingowych należy (oczywiście oprócz atrakcyjnej ceny) udokumentowana historia serwisowa, historia ewentualnych usterek i ich napraw. Dzięki temu kupujący ma pewność, że nikt nie będzie próbował go oszukać, sprzedając auto ze znacznie większymi uszkodzeniami niż mogłoby się z pozoru wydawać.

Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?

Aukcje aut poleasingowych to najczęściej przedmiot zainteresowania małych i średnich przedsiębiorców, natomiast skorzystać z takiej oferty może właściwie każdy, także osoba prywatne. Dla przedsiębiorców oczywiście dodatkowym plusem jest możliwość zrealizowania transakcji w oparciu o fakturę VAT, co umożliwia dokonanie odliczeń od dochodu. Aukcje samochodów poleasingowych rządzą się oczywiście swoimi prawami, natomiast stanowią naprawdę atrakcyjną możliwość zakupu bardzo drogich i ekskluzywnych samochodów. W tej perspektywie zakup od niesprawdzonego sprzedawcy, który ukrywa uszkodzenia i wady samochodu, nie przedstawia pełnej historii napraw, a jednocześnie chce sprzedać pojazd za możliwie najwyższą cenę wydaje się nierozsądnym i nieuzasadnionym posunięciem. Korzystanie z aukcji daje możliwość przejrzystego zakupu, opartego na klarownych zasadach. Sam udział w aukcji nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. 

Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?

Na aukcjach samochodów poleasgingowych znaleźć możesz bardzo różne auta. Do wyboru są zarówno modele osobowe, jak i dostawcze, ciężarowe. Można kupić w ten sposób także różnego rodzaju maszyny i przyczepy. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszą się aukcje aut osobowych takich marek jak BMW, Audi, Peugeot. Wiele modeli samochodów poleasingowych znajdziesz na stronie: https://cararena.pl/aukcje/samochody-osobowe.

Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Licytacja samochodów poleasingowych nie wymaga szczególnego przygotowania, natomiast zawsze możesz skorzystać z profesjonalnego doradztwa, jakie oferują specjaliści zbierający informację o tego typu wydarzeniach. Sam udział w licytacji oczywiście w żaden sposób nie zobowiązuje cię do zakupu samochodu, nie wiąże się także z żadnym dodatkowymi kosztami. Możesz właściwie tylko zyskać.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama
Reklama