Connect with us

Jack Miller przejdzie do zespołu fabrycznego Ducati | AKTUALIZACJA

Szef Ducati, Davide Tardozzi, przyznał, że jego zespół jest bliski podjęcia decyzji co do awansu Jacka Millera. Australijczyk miałby przejść do fabrycznej ekipy od sezonu 2021.

Opublikowano

w dniu

Jack Miller przejdzie do zespołu fabrycznego Ducati?
Fot. Pramac Racing

Pomimo tak jasnej deklaracji, Tardozzi nie potwierdził oficjalnie tego, czy umowa została już zawarta. – Myślimy o Jacku w zespole fabrycznym. Musimy to przemyśleć, ponieważ zawodnicy, którzy dołączą do zespołu fabrycznego, będą dwoma z pięciu jeźdźców związanych z Ducati kontraktem.

– Jak wykazał się czymś niesamowitym w końcówce poprzedniego sezonu, dlatego jego awans jest jak najbardziej prawdopodobny. Rozmawiamy o tym wewnątrz teamu, trwają też rozmowy z Jackiem, ale nie podjęliśmy jeszcze żadnej decyzji.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Just a coupla 📸 from Day 3 #QatarTest!

Post udostępniony przez Jack Miller (@jackmilleraus)

Awans Australijczyka wydaje się nieunikniony. Podobnego zdania jest również szef Pramac Racing, Francesco Guidotti. – Najbardziej logiczne jest to, że Jack pójdzie do zespołu fabrycznego. Po trudnym pierwszym roku pokazał w zeszłym sezonie, że ma duży potencjał. Jest gotowy na główny zespół – przyznał Włoch.

Miller w Ducati. Kogo zastąpi?

Jeśli doszłoby do przejścia Jacka Millera do fabrycznego teamu, Australijczyk zastąpiłby któregoś z obecnych zawodników – Andreę Dovizioso albo Danilo Petrucciego.

Niedawno menedżer Dovizioso przyznał, że jego podopieczny wciąż nie otrzymał propozycji od ekipy. Między stronami doszło do nieporozumienia w kwestii finansów. W ostatnich tygodniach mówiło się nawet o emeryturze Włocha.

Danilo Petrucci z kolei wiązany jest coraz częściej z serią World Superbike, gdzie zostałby partnerem Scotta Reddinga. Włoch w drugiej połowie minionego sezonu zanotował wyraźny spadek formy – przeciwnie do Millera, który w końcówce rywalizacji wykazał się wysokimi lokatami w satelickim teamie.

[AKTUALIZACJA 27.05.2020]

Dziś rano zespół fabryczny Ducati oficjalnie potwierdził zakontraktowanie Jacka Millera na sezon 2021.

Chciałbym podziękować Paolo Campinottiemu, Francesco Guidottiemu i całej ekipie Pramac Racing za ogromne wsparcie, jakie otrzymałem przez cały okres współpracy. To dla mnie zaszczyt, że mogę kontynuować swoją karierę z ekipą z Borgo Panigale. Chcę podziękować całemu zarządowi za to, że uwierzył we mnie i dał mi tę niesamowitą szansę. Nie mogę się doczekać powrotu na tor w tym sezonie. Jestem gotowy również na przyjęcie odpowiedzialności, jaka wynika z bycia zawodnikiem Ducati od roku 2021 – skomentował Australijczyk.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Welcome on board @jackmilleraus! We are pleased to announce that the Australian rider will join the Ducati Team for the 2021 @MotoGP season #ForzaDucati

Post udostępniony przez Ducati Corse (@ducaticorse)

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama