Connect with us

Czego szukasz?

MotoGP

Aleix Espargaro przedłużył kontrakt z Aprilią na kolejne lata

Aleix Espargaro przedłużył kontrakt z Aprilią na kolejne dwa sezony. Starszy z braci Espargaro pozostanie w ekipie co najmniej do 2022 roku.

Aleix Espargaro MotoGP Aprilia 2020
Fot. MotoGP

Hiszpan potwierdził przedłużenie współpracy z Aprilia Racing Team w mediach społecznościowych. Zadebiutował on w serii MotoGP w 2009 roku, a do obecnego teamy dołączył w 2017 roku. W tym samym sezonie Aleix Espargaro zdobył szóstą lokatę w Katarze, czym zapewnił sobie  miejsce w Aprilii na kolejny sezon.

30-latek ma brata, Pola Espargaro. Młodszy z nich jednak obecnie reprezentuje barwy zespołu KTM.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

💥APRILIA FAMILY 2021-2022💥 Muy contento de seguir en @aprilia el proyecto esta creciendo mucho y me hace ilusión liderarlo hasta donde nos merecemos, lo mas alto!

Post udostępniony przez Aleix 41 (@aleixespargaro)

– Cieszę się, że mogę to potwierdzić. Aspekt ludzki jest dla mnie niezwykle ważny, a w ciągu czterech lat Aprilia stała się moją drugą rodziną. Ta umowa jest zapewne najważniejszą w całej mojej karierze. Pokazali, że jestem w centrum tego projektu – powiedział Aleix Espargaro. – Przekonał mnie postęp pod względem technicznym. Zanotowaliśmy go w ostatnich miesiącach. Debiut RS-GP 2020 w trakcie testów z kolei wypadł dobrze. Teraz musimy dokończyć prace, które rozpoczęliśmy zimą. Nie mogę się doczekać powrotu do ścigania nowym motocyklem.

ZOBACZ TAKŻE
Aleix Espargaro o Iannone: Nie ma szacunku dla innych

– Chcieliśmy ogłosić kontynuację współpracy z Aleixem. Cieszymy się, że stała się ona faktem – ogłosił szef zespołu, Massimo Rivola. – W dość burzliwym momencie na rynku zawodników, zapewnienie ciągłości projektu z jeźdźcem pokroju Aleixa jest niezwykle ważne. Mamy nadzieję, że poprowadzi nas na sam szczyt, czyli tam, gdzie Aprilia jeszcze nie była.

Oceń nasz artykuł!
Reklama