Connect with us

Czego szukasz?

MotoGP

Znamy nowy kalendarz MotoGP 2020. W końcu doczekaliśmy się!

W czwartek oficjalnie opublikowano nowy kalendarz MotoGP 2020. Inauguracja sezonu królewskiej stawki odbędzie się w Hiszpanii na torze Jerez.

kalendarz motogp 2020 alex rins

Długo wyczekiwany, nowy kalendarz MotoGP 2020 został opublikowany. Zgodnie z przewidywaniami – tegoroczny sezon rozpocznie się w Hiszpanii, na torze w Jerez 19 lipca. Tydzień później na tym samym obiekcie rozegra się druga runda.

Dwa tygodnie po Hiszpanii, seria Moto3, Moto2 i MotoGP przeniosą się do Czech, gdzie na torze w Brnie odbędzie się kolejna runda. Później, na 16 sierpnia zaplanowane jest Grand Prix Austrii na Red Bull Ringu. Austriacki obiekt zobaczymy również 23 sierpnia, ponieważ włodarze serii planują zorganizować na nim dwa wyścigi.

Obecnie znamy tylko trzynaście rund – wszystkie europejskie. Nowy kalendarz MotoGP 2020 kończy się na Grand Prix Walencji 15 listopada. Mimo to, jeźdźcy wszystkich trzech serii przeniosą się poza Europę. Koniec rywalizacji ma mieć miejsce nie później, niż 13 grudnia.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

The countdown is ON!!! 🙌 #MotoGPisBack 🔥🏁 #MotoGP #2020 #Calendar

Post udostępniony przez MotoGP (@motogp)

Planowanie są także inne wyścigi, w tym Grand Prix Ameryki, Argentyny, Tajlandii i Malezji. Te jednak doczekają się potwierdzenia przed 31 lipca. Na razie nie jest jasne, czy w wyścigach udział będą mogli wziąć kibice. Kwestia ta jest uzależniona od rozwoju pandemii koronawirusa i zależy od władz danego państwa.

ZOBACZ TAKŻE
Grand Prix Włoch w MotoGP nie odbędzie się w tym roku

Niedawno włodarze serii MotoGP poinformowali o odwołaniu Grand Prix Włoch na torze Mugello. W tym sezonie nie zobaczymy również Grand Prix Japonii, Wielkiej Brytanii i Australii.

Inni też podjęli ważne decyzje

Wiele kategorii motorsportowych postanowiło ogłosić swoje plany dotyczące startów. Najwcześniej wznowić rywalizację zdecydowały się NASCAR i IndyCar. Później poznaliśmy szczegóły dotyczące F1, a teraz MotoGP. Warto jeszcze dodać, że mistrzostwa wystartują też w Japonii. Chodzi oczywiście o Super Formułę, która wraca do gry pod koniec sierpnia!

Oceń nasz artykuł!
Reklama