Connect with us

Horner: Mamy świetny pakiet, ale to Mercedes jest faworytem

Szef ekipy Red Bull Racing pokrywa duże nadzieje w dużym pakiecie poprawek do bolidu RB16. Christian Horner nie stawia jednak swojego zespołu na pozycji głównego faworyta sezonu 2020, ponieważ według niego raczej to Mercedes wciąż ma przewagę.

Opublikowano

w dniu

Christian Horner i Max Verstappen - Monaco 2019
Fot. Red Bull Content Pool / Christian Horner

Formuła 1 wraca już w najbliższy weekend. Zmagania w sezonie 2020 rozpocznie GP Austrii. Wielu ekspertów było zgodnych, co do postawienia wszystkiego na Red Bulla i Maxa Verstappena. Jednak Horner podkreślił, że liczą na dobry występ, ale niekoniecznie stawiają na triumfy.

W rozmowie z Ziggo Sport szef Czerwonych Byków był pełen uznania dla pracy wszystkich członków. Między innymi docenił współpracę z Hondą, która rok temu pozwoliła im wygrać 3 rundy. Przypomnijmy, że ich lider wygrał wówczas w Austrii, Niemczech i Brazylii. Duże szanse były też m.in. na Węgrzech czy w Meksyku.

ZOBACZ TAKŻE
Nico Rosberg: Max Verstappen jest lepszy od Lewisa Hamiltona

Biorąc pod uwagę sytuację, w której znalazł się McLaren podczas współpracy z Hondą w latach 2015-2017, takie osiągnięcia zespołu z Milton Keynes są ogromnym krokiem milowym. Chodzi tutaj o kwestię “dogonienia” Mercedesa. Jak możemy przeczytać na GPblog.com,  mimo obiecujących rezultatów w sezonie 2019, Christian Horner wciąż upatruje faworyta w Srebrnych Strzałach.

Przed nami drugi rok współpracy z Hondą i mamy niezwykłą atmosferę panującą w zespole. Byliśmy w pełni przygotowani na Australię, lecz nie udało się zorganizować wyścigu. Zdajemy sobie sprawę, że faworytem tegorocznych mistrzostw jest Mercedes, a Lewis Hamilton to aktualny mistrz świata. Myślę, że mamy świetny samochód i pakiet, a Max jeździ lepiej niż kiedykolwiek – oznajmił Brytyjczyk.

Naprawdę jesteśmy przygotowani najlepiej, od kiedy mamy jednostki V6. W ostatnich latach zawsze wydawało się, że Red Bull zmniejszył dystans do Mercedesa, ale ostatecznie pierwsze Grand Prix pokazywało, gdzie tak naprawdę jesteśmy. Mam nadzieję, że w tym roku będzie inaczej – dodał Horner.

ZOBACZ TAKŻE
Horner proponuje wprowadzenie bolidów klienckich

Czas na ulepszenia…

Red Bull przygotował kilka pakietów poprawek do samochodu. Przygotowali je chwilę przed zamrożeniem rozwoju w okresie pandemii.

Opracowaliśmy wiele aktualizacji. Zwykle pracujesz z wyprzedzeniem od jednego do dwóch miesięcy. Niestety poprawki na kilka wyścigów poszły w zapomnienie, więc teraz każda ekipa weźmie wszystkie poprawki na pierwszy wyścig, w tym my – zakończył szef austriackiej ekipy.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama