Connect with us

IRG DTM 2020: Zapowiedź wyścigu na torze Norisring

Liga IRG-World już w nadchodzącą niedzielę, 12 lipca, rozegra 6. rundę mistrzostw IRG DTM 2020. Zawody zostaną rozegrane na wirtualnym torze Norisring.

Opublikowano

w dniu

IRG DTM 2020 Norisring

Krótka historia obiektu. Co nas czeka?

Tereny, na których zlokalizowany jest tor Norisring mają w swojej historii niesławny epizod, tutaj w mrocznych czasach swoje spotkania urządzali Ci źli. Jednak dla nas Norisring to uliczne wyzwanie dla uczestników IRG DTM 2020. Norymberska nitka toru to w sumie 8 zakrętów, w tym niby szykana z zakrętów nr 4-5 dwa 180 stopniowe nawroty i nie przypominająca zupełnie słynnych niemieckich autostrad nierówna nawierzchnia.

Historia wyścigów rozpoczęła się tutaj w latach 40-tych XX wieku, najpierw ścigano się na motocyklach. Wkrótce dołączyły, aby później zdominować kalendarz pojazdy na 4 kołach. Od protoplasty serii DTM czyli DRM (Deutsche Rennsport Meisterschaft) cyklicznie organizuje się tu zawody. Wyścigi na Norisring w serii DTM porównywane są swoją trudnością ale też splendorem do Grand Prix Monaco w F1.

ZOBACZ TAKŻE
Esencja aut Grupy 5, czyli ostatnia rewolucja w serii DRM

Uliczne zmagania IRG DTM w Norymberdze rozpoczynają drugą połowę walki o tytuł mistrza serii w 2020 roku, to 6. runda z 10-ciu, które zaplanowano w tym sezonie. Każdy punkt zacznie ważyć coraz więcej o ostatecznych pozycjach. Przed urlopową przerwą warto zebrać jak najwięcej punktów dla siebie czy zespołu.

O klasyfikacjach w IRG DTM 2020

Stepek, czyli Daniel Stepkowski, ma ponad 100 pkt. przewagi nad drugim Norbertem Michoniem, ulubieniec widzów na naszych transmisjach czyli Wojciech Klimek znajduje się na najniższym stopniu pudła. Wsparcie jego najwierniejszych kibiców będzie potrzebne aby powalczyć o coś więcej. Zespołowo Infinity Racing Team musi mocno pilnować swoich pleców, G-Hunters nie odpuści walki. Zostało pięć rund, 10 wyścigów i matematycznie 375 p. do zdobycia indywidualnie i aż 675 zespołowo.

Niech zwyciężą najlepsi, specyfika najbliższych dwóch wyścigów to dziurawa nawierzchnia, jazda czasem niczym w GTA po chodnikach, brak marginesu na błędy. Zapraszamy na przedsmak tych emocji, Tomasz “Rex” Sobański opowiada o historii toru, smaczkach i specyfice podczas swojej jazdy na treningach. Tutaj zmontowany w “klimatyzowanym” IRG Studio Onboard.

Uczestników wirtualnej serii DTM zachęcamy do treningów na ligowych serwerach, a kibiców już dzisiaj zapraszamy na niedzielny wieczór. IRG Studio we współpracy z MotogamesTv, przeprowadzi transmisję z niedzielnych zmagań.

Dzięki usłudze Restream transmisja będzie również dostępna na kanałach:IRG TwitchIRG MixerIRG DLive.

Partnerami medialnymi imprezy są: MotoHighPLSpeedZonePLMotogamesTvPol Express.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszych społecznościówek. Możecie tam podzielić się komentarzem i zostawić lajka, co nie zajmie Wam dużo czasu. Dla IRG-World będzie za to wyrazem waszego wsparcia dla naszej działalności.

Race weekend:

20:00 Practice session
21:00 Qualify 1 (10 minutes)
21:15 Race 1 (20 minutes)
21:40 Warmup (5-10 minutes)
21:45 Qualify 2 (10 minutes)
22:00 Race 2 (60 minutes)
23:00 Weekend finish
UTC+1 time of the schedule

Pre race limit: 40 laps on the league servers

Servers:

IRG_DTM#1 (24/7)
IRG_DTM#2 (24/7)

How to join?: http://irg-world.com/for-new-ones

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama