Connect with us

Czego szukasz?

MotoGP

„Po prostu utrzymuj swój rytm”. Morbidelli o pierwszym triumfie w MotoGP

Franco Morbidelli niemal od samego początku aż do mety prowadził w wyścigu o Grand Prix San Marino. Bezbłędny przejazd Włocha doprowadził go do pierwszego zwycięstwa w swojej karierze w MotoGP. Sam zainteresowany przyznał, że świetnie się bawił w trakcie niedzielnego wyścigu w Misano.

Franco Morbidelli – tuż po starcie – wystartował z doskonałym tempem i szybko objął prowadzenie. Po chwili zdołał odjechać reszcie stawki, przez większość dystansu jadąc przed Valentino Rossim. Włoch we wspaniałym stylu przeciął linię mety na domowym torze w Misano i zdobył tym samym pierwsze zwycięstwo w swojej karierze w MotoGP.

ZOBACZ TAKŻE
Morbidelli nie dał szans innym. Dramat Quartararo na Misano | Analiza

– Wyścig był w porządku, miałem dobry start, ale na początku czułem presję ze strony Vale. Widziałem, że odjeżdżamy innym i miałem nadzieję, że nie będziemy ze sobą walczyć. Później okazało się, że oddalam się od niego, co było dla mnie ogromną niespodzianką – mówił Morbidelli. – Kiedy to zobaczyłem, powtarzałem sobie „utrzymuj swój rytm”. Ostatnie 10 okrążeń było niewiarygodne. Mogłem pomyśleć o wielu sprawach.

ZOBACZ TAKŻE
Petronas Yamaha dementuje plotki. Nie planują zakontraktować Dovizioso

– To wspaniałe uczucie, najważniejsze 10 okrążeń w mojej karierze. Świetnie się bawiłem i chciałbym podziękować mojemu zespołowi, a także tym, którzy ze mną pracują. Jestem pełen dumy i czuję się z tym dobrze.Nie myślę zbyt wiele o tym, co myślą o mnie inni zawodnicy. Po prostu staram się wykonywać swoją pracę najlepiej, jak potrafię – dodał Włoch. Franco nie ukrywał, że jest zadowolony ze swojego występu w Grand Prix San Marino. Zwycięstwo na torze w Misano daje Morbidellemu siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez MotoGP (@motogp)

Oceń nasz artykuł!
Reklama