Connect with us

Jak Toyota Auris ponownie stała się Corollą i czy w jakiś sposób wpłynęło to na odbiór auta?

Branża motoryzacyjna znana jest z rozwijania swoich modeli i rozszerzania ich funkcji poprzez wprowadzanie kolejnych generacji. Tak samo było w przypadku Toyoty, która od lat 60. ubiegłego wieku, unowocześnia Corollę, czyli jeden ze swoich flagowych modeli. W 2006 roku postanowiono jednak zmienić nazwę dla tego modelu na części rynków, m.in. amerykańskiego, oferując Toyotę Auris, która na pierwszy rzut oka nie różniła się zanadto od pierwowzoru, jednak doczekała się kilku modyfikacji. Choć nazwa Auris nie jest już aktualna i dwa lata temu została oficjalnie wycofana, to na rynku wtórnym czy – po prostu – drogach, znaleźć jeszcze można Toyoty Auris. Sprawdź, czym dokładnie się one różniły od Corolli i który model warto obecnie wybrać.

Opublikowano

w dniu

toyota steering wheel controls and car dashboard
Artykuł sponsorowany

Toyota Auris, czyli kompakt stworzony do miasta

Ze względu na swoją konstrukcję i ogromną ilość ludzi, miasta są wyjątkowo wymagające jeśli chodzi o poruszanie się po nich własnym autem. Nie dość, że należy być ciągle czujnym, to przy okazji małe, wąskie uliczki wymuszają na kierowcach bycie wyjątkowo czujnym i ostrożnym. Dlatego właśnie wiele modeli, oprócz popularnych sedanów i kombi, powstaje również w wersji hatchback, jako wygodna propozycja dla osób ceniących kompaktowe rozwiązania. Japoński koncern poszedł o krok dalej i przygotował oddzielny model dedykowany hatchbackowi. Zobacz Toyotę Auris https://allegro.pl/kategoria/toyota-auris-49278, czyli samochód stworzony do jazdy po mieście.

Toyota w 2006 roku postanowiła pójść o krok dalej jeśli chodzi o kompaktowość swoich samochodów – wprowadzona na części światowych rynków Toyota Auris szybko zyskała popularność, a oddzielnie się od Toyoty Corolli, która od tamtego momentu skupiała się na wersji sedan i kombi, pozwoliło na większe dopracowanie tego segmentu. Przede wszystkim zwiększono ilość dostępnych wersji silnikowych Toyoty Auris, lepiej dostosowując się do potrzeb kierowców, którzy szukali wygodnego i uniwersalnego kompaktu.

Powrót do nazwy Corolla nie oznacza zmiany standardów dla hatchbacków Toyoty

Auris funkcjonował do 2018 roku – wtedy bowiem postanowiono, że na rynku amerykańskim i europejskim nowy model Toyoty zadebiutuje pod tą samą nazwą, wracając do stanu sprzed 12 lat. Czy coś zmieniło to w praktyce? Zobacz Toyotę Corollę https://allegro.pl/kategoria/toyota-corolla-12695 dwunastej generacji i przekonaj się sam.

Najnowszy model Toyoty Corolli doczekał się szeregu zmian w stosunku do poprzedniczki, a jedną z nich było zwiększenie rozstawu osi o 40 mm, co zwiększy komfort pasażerów. Więcej miejsca oznacza również możliwość przewożenia dodatkowych rzeczy, co ułatwi planowania dłuższych podróży, czyniąc z Corolli samochód bardziej uniwersalny. Z kolei oparcie konstrukcji o nową platformę TNGA pozwoliło ulepszyć konstrukcję, sprawiając, że lepiej będzie ono reagować na polecenia kierowcy.

Toyota Auris czy Corolla – które auto japońskiego producenta będzie lepszym rozwiązaniem?

Choć Toyota Auris nie jest już oficjalnie produkowana, to dalej można ją spotkać na rynku samochodów używanych. Jeśli ktoś szuka kompaktowego i sprawdzonego auta, które przy okazji będzie uniwersalne, to Auris będzie doskonałym wyborem. Z kolei Corolla w wersji hatchback również będzie dobrym rozwiązaniem, z tym że warto decydować się na te młodsze modele, ponieważ te starsze mogą nie mieć wielu funkcji, które dziś uznawane są za standard.

2 komentarze
Reklama
Reklama
Reklama