Czego szukasz?

Formuła 1

Bottas dokonał szokującej analizy. „Wierzę, że jestem lepszy od Hamiltona”

Valtteri Bottas zaskoczył wszystkich kibiców F1. Kierowca Mercedesa przyznał, że uważa się za lepszego od Lewisa Hamiltona. Pomimo że wyniki Fina tego nie potwierdzają, sam zainteresowany jest o tym przekonany.

Bottas i Hamilton Mercedes GP Eifel 2020
Fot. Mercedes AMG Petronas Motorsport

Obecny wicelider klasyfikacji generalnej zaliczył dobry, inauguracyjny wyścig o GP Austrii. Drugi z kierowców Mercedesa wygrał wówczas rywalizację, jednak jego dobra passa nie trwała zbyt długo. Obecnie to właśnie wspomniany Lewis Hamilton jest liderem „generalki” i ma 69 punktów przewagi nad fińskim partnerem. Jednakże Bottas miał sporo pecha m.in. podczas wyścigów na Silverstone i Nurburgringu.

Fin przyznał jednak w wywiadzie dla Sky Sports, że wierzy w swój talent i uważa, że jest lepszy od Brytyjczyka. – Muszę w to wierzyć i oczywiście wierzę. Są też jednak dni, kiedy jest lepszy ode mnie i nie ma co do tego wątpliwości. Ogólnie rzecz biorąc, w ciągu ostatnich kilku lat, kiedy byłem jego kolegą z zespołu, był lepszy.

ZOBACZ TAKŻE
"Nazwa Mercedes nie zniknie z F1". Toto Wolff uciął spekulacje

Mimo to, Bottas nie zamierzał wdawać się w szczegóły. – Nie zajmuję się jednak polityką, po prostu uwielbiam jeździć i kocham wyścigi. Lubię uczciwą, ale trudną rywalizację. Tak zawsze się ścigałem i dalej będę to robić – przyznał Fin.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Pole position at Nürburgring! 💪 #VB77 #F1 #EifelGP @mercedesamgf1

Post udostępniony przez Valtteri Bottas (@valtteribottas)

Valtteri Bottas jest zadowolony ze swojej formy?

Pomimo że forma Valtteriego Bottasa zdecydowanie odstaje od Lewisa Hamiltona, to jednak sam Fin nie ukrywa, że jest usatysfakcjonowany swoimi osiągami. – Jestem zadowolony z moich wyników, szczególnie w porównaniu z poprzednimi latami. Moje tempo wyścigowe jest naprawdę dobre.

ZOBACZ TAKŻE
Verstappen w Mercedesie? Hamilton zwleka z podpisaniem kontraktu

Kierowca Mercedesa nie wytrzymał po GP Rosji, kiedy odniósł się w dość niecenzuralny sposób do swoich krytyków. Teraz skomentował także i to zachowanie. – Jako sportowiec i gość, który naprawdę lubi stawiać na swoim, czujesz, że nie osiągasz swoich celów ani wyników, do których dążysz, przez wystarczająco długi czas, narasta w tobie frustracja. Ludzie zawsze oceniają, nawet jeśli Cię nie znają. Nie znają się osobiście ani nie wiedzą, jaki naprawdę jesteś. Nikt nie wie, co się dzieje w ludzkich głowach i dlatego oceniają na podstawie tego, co widzą z zewnątrz.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama