Connect with us
Samochody

Samochody hybrydowe – kolejny krok w rozwoju branży motoryzacyjnej

Samochody hybrydowe coraz silniej odciskają swoje piętno w świadomości fanów szeroko pojętej motoryzacji.

Opublikowany

w dniu

samochody hybrydowe
Artykuł sponsorowany

Jest to swego rodzaju ewenement, ale kilka lat temu ze świecą można było szukać hybryd na drogach w Polsce, a dziś ta możliwość w żadnym razie nie jest egzotyczna. Co sprawia, że stają się one coraz popularniejsze i dlaczego uważane są za kolejny krok w rozwoju branży?

Czym jest samochód hybrydowy?

Samochód hybrydowy jest pojazdem, który w przeciwieństwie do klasycznego wariantu wykorzystuje (w sposób naprzemienny lub jednoczesny) silnik spalinowy oraz elektryczny. Prekursorem tego kierunku w motoryzacji był model Prius wyprodukowany przez firmę Toyota w 1997 roku. Poszczególne modele różnią się między sobą stopniem zużycia prądu, ale jest jeden element łączący te produkowane obecnie, czyli postojowe ładowanie akumulatora.

Mniejsze koszty utrzymania pojazdu

Powodem, dla którego tak wielu ludzi przerzuca się na hybrydy, jest możliwość znacznej redukcji kosztów związanych z utrzymywaniem pojazdu, a te mając na uwadze stale rosnące ceny paliw, mogą być dużym uprzykrzeniem. Zatem wiele sensu ma korzystanie z dobrodziejstw silnika elektrycznego, który zwiększa moc auta przy braku potrzeby pobierania energii spalinowej. Przy czym trzeba zaznaczyć, że taki moduł w żadnym razie nie ogranicza mocy samochodu, a mniejsza emisja dwutlenku węgla ma pozytywny wpływ na środowisko, co w dzisiejszych czasach jest istotne.

corolla hatchback

Źródło: https://ofertytoyota.pl/

Jako eksploatację rozumiemy też aspekty dotyczące serwisowania i technikaliów bolidu. Nie od dziś bowiem wiadomo, że wizyta w warsztacie potrafi poważnie nadszarpnąć domowy budżet, a w wielu przypadkach pozbawia nas samochodu na kilka tygodni z racji skomplikowania prac. Sytuacja ta klaruje się inaczej w przypadku hybryd, ponieważ te konstruowane są w innym sposób, niż swoje spalinowe odpowiedniki. Wszystko z powodu zmniejszenia narażonych na uszkodzenia części, dzięki czemu z hybrydą rzadziej będziemy odwiedzać mechanika.

Podsumowanie

Samochód hybrydowy nie jest jedynie nic nieznaczącą chwilową nowością w branży motoryzacyjnej, a jej nowym rozdziałem, otwarciem na bardziej ekologiczne i tańsze przemieszczanie się pojazdem osobowym. Zwłaszcza że dostęp do hybryd staje się łatwiejszy z powodu coraz atrakcyjniejszych cen.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama