Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Nico Rosberg o Lewisie Hamiltonie: Chylę przed nim czoła

Po zdobyciu 92. zwycięstwa podczas Grand Prix Portugalii przez Lewisa Hamiltona, jego dawny partner zespołowy zabrał głos. Nico Rosberg przyznał, że osiągnięcia Brytyjczyka robią wrażenie.

Nico Rosberg: Ogromny szacunek dla osiągnięć Hamiltona

Nico Rosberg nie ukrywa, że darzy swojego dawnego rywala, a równocześnie partnera zespołowego, ogromnym szacunkiem za jego sukcesy. Lewis Hamilton bowiem podczas niedzielnego wyścigu o GP Portugalii dojechał do mety na pierwszym miejscu. Miał 25 sekund przewagi nad drugim Valtterim Bottasem. Równocześnie brytyjski zawodnik Mercedesa pobił rekord Michaela Schumachera. Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu z kolei wyrównał osiągnięcie 7-krotnego mistrza świata.

Obecnie więc Hamilton ma na swoim koncie rekord zdobytych pole position (97), podium (161) i zwycięstw (92). W tym sezonie ma także szansę na dorównanie Schumacherowi pod względem liczby mistrzostw świata. – Mam ogromny szacunek do tego, co udało się mu osiągnąć – przyznał Nico Rosberg w rozmowie z agencją Reuters. – Z pewnością okaże się, że jego dominacja będzie jednym z największych osiągnięć sportowych nie tylko w Formule 1, ale we wszystkich dyscyplinach sportowych. Chylę przed nim czoła.

ZOBACZ TAKŻE
"Schumi" i Hamilton vs ich przepis na sukces. Brawn o sekretach mistrzów

Nico Rosberg popiera akcję Black Lives Matter

Oprócz rekordów Lewisa Hamiltona, Niemiec odniósł się też do akcji Black Lives Matter, którą Brytyjczyk z całego serca popiera. Niemiec twierdzi, że dzięki sześciokrotnemu mistrzowi świata, akcja stała się jeszcze bardziej popularna. – To naprawdę fajne, jak Lewis wykorzystuje swoją popularność i świadomość do robienia czegoś dobrego.

ZOBACZ TAKŻE
Malowania Scuderii Ferrari w F1. Nie zawsze dominowała czerwień

Hamilton wciąż skupia się przede wszystkim na swojej karierze w Formule 1. Mimo to, ma również ogląd na to, co dzieje się na świecie, nie tylko w sporcie. – Wśród tego całego szaleństwa, wciąż potrafi myśleć o szerszej rzeczywistości. Mocno to szanuję – zakończył mistrz świata z 2016 roku.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama