Connect with us

Czego szukasz?

MotoGP

Odwrócenie ról. Oliveira i Lecuona zamienią się miejscami

Miguel Oliveira i Iker Lecuona zamienią się pozycjami w zespole podczas ostatnich rund. Ekipa chce bowiem wykorzystać doświadczenie Hiszpana z zeszłego roku.

Odwrócenie ról. Oliveira i Lecuona zamienią się miejscami

Red Bull KTM Tech3 postanowił zamienić swoich zawodników rolami – na ostatnie trzy rundy numerem 1 zostanie Iker Lecuona. Wszystko ma związek z zeszłoroczną kontuzją barku Miguela Oliveiry, który z tego powodu musiał opuścić rundę w Walencji.

ZOBACZ TAKŻE
Najlepsi motocykliści na start. Jak wygląda stawka MotoGP 2021?

Przez opuszczenie finału w tamtym sezonie, Oliveira nie ma wielkiego doświadczenia na tym torze. W 2019 roku został on zastąpiony przez Ikera Lecuona właśnie, który wówczas zadebiutował w królewskiej serii w trakcie Grand Prix Walencji. Oznacza to zatem, że Hiszpan ma nieco większą wiedzę od swojego partnera zespołowego. Portugalczyk natomiast miał okazję jeździć po tym obiekcie zaledwie w 2018 roku na posezonowych testach z oponami tylnymi Michelin i motocyklem starej specyfikacji. W 2017 i 2018 roku wygrywał również w Walencji wyścigi serii Moto2, to wciąż jednak za mało, bowiem motocykle królewskiej serii różnią się od maszyn niższych klas.

Miguel Oliveira: Mam ogromną motywację

Zespół Red Bull KTM Tech3 postanowił więc zamienić role obu zawodników. To Lecuona poprowadzi ekipę do finału sezonu. Mimo to, Oliveira wciąż jest zmotywowany do walki. – Jestem bardzo podekscytowany, że wchodzimy w ostatnie trzy rundy. Ten sezon był bardzo intensywny, dlatego myślę, że wszyscy cieszą się z finałowej części – przyznał Oliveira. – Walencja to bardzo fajny tor. Ostatnio, kiedy się tutaj ścigałem, wygrywałem, dlatego nie mogę się doczekać na te weekendy. Będą one bardzo wymagające, ale jesteśmy gotowi.  Jestem też bardzo podekscytowany ostatnią rundą w Portugalii. To daje mi większą motywację do bycia w pierwszej trójce.

ZOBACZ TAKŻE
Miguel Oliveira o domowym GP: To spełnienie marzeń

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

How COOL our #MotoGP boys look when they’re on the grid!? 😎 #SwipeLeft ⬅️ #AlcanizGP 🏁 #Grid #Motorcycle #Racing #Motorsport

Post udostępniony przez MotoGP (@motogp)

Iker Lecuona: Chcę utrzymać swoją dynamikę

Miguel Oliveira w chwili obecnej zajmuje 10. miejsce w klasyfikacji generalnej. Iker Lecuona jest z kolei na 17. pozycji. – Chcę utrzymać swoją dynamikę. Po dwóch tygodniach w Aragonii wiele się nauczyłem, poprawiłem swoje samopoczucie i walczyłem z wielkimi zawodnikami. Chcę więc kontynuować jazdę w podobny sposób. Wiem, że mam wystarczającą formę, aby ponownie znaleźć się w pierwszej dziesiątce.

Oceń nasz artykuł!
Reklama