Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Nowy Nissan Micra – odświeżenie modnego malucha. Wpada w oko

Japoński maluch doczekał się kuracji odmładzającej. Nowy Nissan Micra otrzymał bogatsze wyposażenie i nową wersję a dzięki poprawkom stylistycznym jeszcze bardziej rzuca się w oczy.

Opublikowano

w dniu

Nowy Nissan Micra

Po czterech latach od debiutu V generacja japońskiego mieszczucha doczekała się zasłużonej modernizacji. Sami mieliśmy niegdyś okazję sprawdzić małego Nissana. Wśród zmian wizualnych mamy do czynienia bardziej z kosmetyką niż rewolucyjnymi modyfikacjami. Niemniej jednak samochód już sam w sobie przyciągał wzrok swoim zgrabnym nadwoziem a delikatne zmiany tylko poprawiają pozytywny odbiór pojazdu. Nowy Nissan Micra to jednak nie tylko kosmetyka nadwozia.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Nissan Qashqai 1.3 DIG-T 160 AT Tekna+ - lepsze wrogiem dobrego

Nowy Nissan Micra – odświeżenie bestsellera

Przede wszystkim japoński producent uznał, że cztery wersje to za mało. Gamę Micry wzbogacono do pięciu wariantów wyposażenia. W cenniku znajdziemy zatem nie tylko dotychczasowe odmiany jak Visia, Acenta czy Tekna i N-Design, ale również N-Sport. Do tego dostajemy dwa różne wykończenia kolorystyczne, nowy wzór 16-calowych felg oraz opcjonalne światła LED (standard w N-Sport). Topowe warianty otrzymają nowe, 17-calowe felgi.

Nowy Nissan Micra

W kabinie zaś pojawiły się opcjonalna ekologiczna skóra oraz wstawki z Alcantary. Wśród udogodnień znajdziemy także system audio Bose z głośnikami w zagłówkach kierowcy i pasażera.

Odświeżono również system multimedialny z funkcjami Apple CarPlay  i AndroidAuto oraz nawigacją TomTom. Wzbogacono też listę systemów wsparcia kierowcy. Nie zabraknie m.in. funkcji odczytywania znaków drogowych, systemu Front Assist z rozpoznawaniem pieszych, adaptacyjnego tempomatu czy asystenta świateł drogowych czy układ wspomagający jazdę pod górę.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Nissan Micra 1.0 Acenta - czyli jak nie stracić prawka

Pożegnanie z dieslem

Zmianom poddano także gamę jednostek napędowych… A właściwie jednostki, bowiem nowy Nissan Micra nie posiada już silnika wysokoprężnego a jedyną opcją w ofercie będzie dobrze znana jednostka benzynowa o pojemności 1 litra. Poddano ją pewnym modyfikacjom, w wyniku których ma być oszczędniejsza a dzięki zmienionej mapie silnika również bardziej dynamiczna i elastyczna. Doładowana trzycylindrówka nadal rozwija 100 KM, co w zupełności wystarczy do sprawnej jazdy tym niewielkim przecież samochodem.

Nowy Nissan Micra

Japończyk z francuskim rodowodem

Nowy Nissan Micra trafi do salonów w pierwszym kwartale przyszłego roku. Producent nie podał jeszcze cen, jednak biorąc pod uwagę zakres liftingu, nie powinny się one diametralnie zmienić.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama