Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Russell przyszłym mistrzem świata? Zaskakujące słowa Hamiltona

Lewis Hamilton ponownie zaskoczył – tym razem stwierdził, że George Russell ma potencjał na przyszłego mistrza świata Formuły 1.

Russell przyszłym mistrzem świata?

Według aktualnego mistrza świata Formuły 1, George Russell ma ogromny potencjał, aby zdobyć w przyszłości mistrzowski tytuł. Brytyjczyk pochwalił postępy, jakich dokonał jego rodak i przyznał, że tegoroczny sezon w wykonaniu kierowcy Williamsa jest imponujący.

Russell i Hamilton w kontakcie

Dobre relacje Lewisa Hamiltona i George’a Russella nie są nowością. Kierowca Mercedesa wysłał swojemu rywalowi wiadomość, w której wsparł go w trudnych chwilach po GP Emilii-Romanii. W finałowej fazie wyścigu Russell miał szansę na zdobycie swojego pierwszego punktu w karierze, jednak – jadąc za samochodem bezpieczeństwa – stracił panowanie nad bolidem i uderzył w ścianę. – Patrzę na tych, którzy również przechodzili przez to [co Russell – przyp.red.] we wczesnych karierach w Formule 1. Ja również znalazłem się w podobnej sytuacji. Chciałem pokazać mu, że wszystko jest w porządku. On i to zrobi to po swojemu, ponieważ wszyscy jesteśmy zaprogramowani jako kierowcy wyścigowi. Chciałem okazać mu swoje wsparcie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez FORMULA 1® (@f1)

ZOBACZ TAKŻE
Toto Wolff był pod wrażeniem George'a Russella już przy pierwszym spotkaniu

Hamilton porównał sytuację swojego rodaka do początkowej karierze Fernando Alonso w Minardi z 2001 roku. – W tym roku był świetny, radził sobie ze wszystkim. Jestem pod wrażeniem jego wyścigowego rzemiosła i tego, jak się rozwija. Jest kilku kierowców, którzy stanową przyszłość tego sportu i on jest jednym z nich. Jestem podekscytowany jego postępami i nie wątpię, że ma potencjał, by zostać przyszłym mistrzem świata.

Lewis Hamilton w zeszły weekend zdobył siódmy tytuł mistrza świata, wyrównując tym samym rekord Michaela Schumachera. Brytyjczyk ma w tej chwili 307 punktów w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajmuje Valtteri Bottas ze 197 punktami.

George Russell natomiast jest ostatni w „generalce”. Kierowca Williamsa zadebiutował w Formule 1 w 2019 roku. Jego partnerem zespołowym był wówczas wracający po kilkuletniej przerwie w startach Robert Kubica. 22-latek jednak nie zdobył w poprzednim sezonie żadnego punktu, również plasując się na szarym końcu w klasyfikacji generalnej.

Oceń nasz artykuł!
Reklama