Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Jak sfinansować samochód marki Mercedes Benz?

Zastanawiasz się, jak najkorzystniej sfinansować swój wymarzony samochód marki Mercedes Benz? Rozważasz różne opcje finansowania, jednak nadal nie jesteś przekonany do żadnej z nich? A może obawiasz się inwestowania w auto premium w dobie pandemii? Koniecznie sprawdź, jak mądrze i – co najważniejsze – korzystnie sfinansować auto marki Mercedes Benz.

Jak sfinansować samochód marki Mercedes Benz

Wymarzony Mercedes Benz – o czym warto wiedzieć przed wybraniem finansowania?

Pandemia koronawirusa poważnie zatrzęsła krajową gospodarką, definitywnie kończąc okres prosperity. Niepewny zdrowotnie i gospodarczo czas dał się we znaki niemal wszystkim sektorom gospodarczym w kraju. Niemniej, życie toczy się dalej i wiele osób, które jeszcze przed pandemią planowały zakup auta, chcąc nie chcąc, muszą podjąć decyzję inwestycyjną teraz. A warto wiedzieć, że im szybciej, tym lepiej.

Światowa pandemia spowodowała, że większość fabryk samochodów oraz ogólnie cały przemysł motoryzacyjny niemalże stanął w miejscu. Tak znaczne ograniczenie podaży przy jednocześnie minimalnie zmniejszonym popycie spowodowało, że zwyczajnie zaczęło brakować samochodów na stockach, czyli magazynach nowych aut.

Z tego też względu z tygodnia na tydzień coraz trudniej zdobyć wymarzone auto w precyzyjnie dobranej do własnych potrzeb konfiguracji. Trudno zwłaszcza o samochody marki premium, których naturalnie na stockach przechowuje się ograniczoną liczbę.

Jednocześnie warto wiedzieć, że obecnie jest to idealny czas, aby sfinansować zakup samochodu marki Mercedes Benz za pośrednictwem leasingu lub najmu długoterminowego. Dlaczego? Powodów jest kilka.

Chcesz sfinansować samochód marki Mercedes Benz? W takim razie nie ma czasu do stracenia!

Jedną z najistotniejszych kwestii, o których powinieneś pamiętać, finansując auto w dobie pandemii, jest fakt, że obecnie finansowanie jest… tańsze. Tak, tańsze. Wszystko za sprawą obniżenia stóp procentowych. Obecnie stopy procentowe są 3-krotnie niższe i oscylują na poziomie 0,1%.

Niski Wibor powoduje, że raty leasingowe są zdecydowanie niższe, a co za tym idzie, leasing operacyjny czy finansowy są po prostu bardziej opłacalne.

Przy finansowaniu droższego samochodu marki premium, jakim jest nowy Mercedes Benz, 3-krotna różnica w wysokości stóp procentowych w ogólnym rozrachunku będzie bardzo odczuwalna i pozwoli oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych na finansowaniu samochodu marzeń.

Jak korzystnie sfinansować samochód marki Mercedes Benz?

Na pewno nie warto angażować w zakup auta gotówki. Dlaczego? Zdecydowanie lepiej zachować ją na czarną godzinę i zapewnić sobie płynność oraz stabilność finansową w tych niepewnych czasach.

Wśród najchętniej wybieranych form finansowania w dobie pandemii – a także długo przed nią – są leasing operacyjny oraz najem długoterminowy. Obydwie formy finansowania pozwalają na dogodne i elastyczne rozłożenie płatności oraz zapewniają dużą swobodę w spłacie zobowiązania. Szukasz wygodnego i bezpiecznego sposobu finansowania auta marki Mercedes Benz? Leasing i wynajem długoterminowy są dostępne w ofercie Carsmile!

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama