Connect with us

Fascynacje

Pagani Huyara Tricolore – najmocniejsze Pagani w historii. Tylko trzy sztuki

Ponad 10 lat temu włoska firma zaprezentowała Zondę Tricolore, aby uczcić drużynę akrobacyjną włoskich sił powietrznych. Teraz pojawiło się limitowane do trzech egzemplarzy Pagani Huyara Tricolore, które jest też najmocniejszym Pagani w historii.

Opublikowano

w dniu

Pagani Huyara Tricolore
Fot. pagani.com / Pagani Huyara Tricolore

Ponad 10 lat temu, na targach Geneva Motor Show 2010, Włosi zaprezentowali Tricolore oparte na Zondzie Cinque w celu uczczenia Frecce Tricolori, czyli zespołu pokazowego akrobacji włoskich sił powietrznych. Najnowsze Pagani Huyara Tricolore jest nie tylko ścisle limitowanym, wyjątkwo ekskluzywnym samochodem (powstaną tylko trzy sztuki), ale również najmocniejszym w historii Pagani.

Pagani Huyara Tricolore – najmocniejsze i wyjątkowo ekskluzywne

Sercem pojazdu jest dobrze znana 6-litrowa jednostka V12 z podwójnym doładowaniem rodem z Mercedesa-AMG. Pagani Huyara Tricolore rozwija 829 KM oraz aż 1100 Nm. Oznacza to, że samochód jest zaledwie o 2 KM mocniejszy od zaprezentowanej w lutym odmiany Imola. Wystarczyło to jednak, by Tricolore zyskała status najmocniejszego Pagani. Moc trafia na tylne koła za pośrednictwem siedmiobiegowej sekwencyjnej przekładni. Pagani Huyara Tricolore waży jednak nieco więcej od Imoli – dokładnie 1270 kg wobec 1246 kg (na sucho). Szkoda, że włoska firma nie podała osiągów Tricolore.

Pagani Huyara Tricolore

Pagani Huyara Tricolore nosi barwę inspirowaną odrzutowcami Aermacchi MB-339 używanymi przez Frecce Tricolori. Samochód dumnie nosi motyw włoskiej flagi. Najmocniejsze Pagani otrzymało także przeprojektowany przedni zderzak z bardziej widocznym splitterem i powiększonymi wlotami powietrza, aby zapewnić lepsze chłodzenie silnika. Z tyłu pojawił się natomiast nowy dyfuzor i zaprojektowany wyłącznie z myślą o tej wersji spojler. Został on zbudowany z jednego kawałka włókna węglowego.

ZOBACZ TAKŻE
Pagani Huyara BC Roadster – tylko dla wybranych

Jedna z ostatnich wersji Huyary

Kilka zmian znajdziemy także w kabinie. Huyara Tricolore otrzymała wykonaną z pojedynczego bloku aluminium i węgla gałkę zmiany biegów, a następnie polerowaną ręcznie “ze specjalną przezroczystą obróbką”. Ponadto pojawiły anodowane na niebiesko elementy ozdobne wykonane ze stopów aluminum klasy lotniczej. Niebiesko-białe siedzenia nawiązują z kolei do Zondy Tricolore.

Pagani Huyara Tricolore

Pagani Huayara Tricolore kosztuje 6,7 miliona dolarów. Będzie to prawdopodobnie jedna ostatnich wersji Huyary, której zakończenie produkcji zapowiadane jest już od jakiegoś czasu. Niewykluczone, że zwieńczeniem tego modelu będzie zapowiadana na styczeń 2021 roku Pagani Huayara R. Włoski product twierdzi jednak, że pracuje już nad następcą swojego supersamochodu.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama