Connect with us

Czego szukasz?

Porady

Jakie kosmetyki samochodowe są najbardziej przydatne zimą?

Zima jest niezwykle trudnym okresem dla wszystkich kierowców. Przy odrobinie wysiłku diabeł może jednak nie być taki straszny, jak go malują.

kosmetyki samochodowe
The kid helps and scraping snow and ice from car window. Girl is cleaning car from ice. View from inside of car.

Eksploatacja samochodu na zimę

Śnieg, mróz, grad oraz fakt, że ulice są często niezwykle śliskie to często przywoływane argumenty za tym, że zima nie jest przesadnie przyjemną porą roku dla posiadaczy pojazdów, zwłaszcza kiedy mamy w perspektywie dalekie wycieczki czy nawet codzienne użytkowanie samochodu w większym mieście. Ale choć trudności jest mnóstwo, to znaleźć można także wiele prostych trików, dzięki którym można sobie będzie z nimi poradzić – warto zatem zapoznać się z kilkoma poradami na temat eksploatowania samochodu zimą. Zanim jednak przejdziemy do konkretnych narzędzi i akcesoriów, warto powiedzieć kilka słów na temat spraw, które należy załatwić jeszcze przed nastaniem mrozów – należy do nich między innymi gruntowny przegląd. Ten najlepiej jest wykonywać właśnie w tym okresie, bowiem ewentualne usterki mogą być wtedy szczególnie uciążliwe, a niekiedy nawet niebezpieczne. Warto także wymienić wszelkie możliwe płyny, w szczególności płyn do spryskiwaczy, hamulcowy i chłodniczy. Pierwszy odpowiada za widoczność, a pozostałe dwa za prawidłowe działanie poszczególnych układów – każda z tych kwestii jest równie ważna. 

Kosmetyki samochodowe – jakie kupić?

Konieczne będzie zaopatrzenie się w kilka niezbędnych akcesoriów, które znacznie ułatwią nam codzienne przemieszczanie się pojazdem. Jako że zima charakteryzuje się wyjątkowo niskimi temperaturami, prawdopodobnie bardzo często będzie trzeba odśnieżać samochód oraz pozbywać się lodu z jego powierzchni. Do tego służą rzecz jasna odpowiednie szczotki i skrobaczki, ale nie możemy zapomnieć także o kosmetykach – tutaj sprawdzi się chociażby odmrażacz do szyb oraz taki, który będzie odpowiadał za otworzenie zamarzniętego zamka. Niewielu kierowców pamięta jednak, by przechowywać te kosmetyki poza samochodem, bo w innym wypadku dostanie się do środka, będzie znacznie utrudnione, a wspomniane specyfiki niezwykle mało potrzebne. Warto zwrócić zatem uwagę na dobrej jakości kosmetyki samochodowe – moje-auto.pl jest jednym ze sklepów, w którym można zdobyć je za bardzo rozsądną cenę, a przy tym będą one przyzwoitej jakości. Należy poświęcić trochę czasu na wybranie czegoś, co będzie nam możliwie jak najbardziej odpowiadać. 

Brud… i klimatyzacja!

Warto wspomnieć jeszcze o dwóch innych kwestiach, które niestety są często pomijane przez kierowców przygotowujących swoje pojazdy do okresu zimowego. Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że brud, którego podczas zimy nie brakuje na karoserii, może bardzo źle wpływać na ogólny stan lakieru. W związku z tym warto regularnie odwiedzać myjnię automatyczną, a także zaopatrzyć się w odpowiedni wosk do jego zabezpieczania oraz inne specyfiki służące do czyszczenia powierzchni auta. Poza tym istotne jest również dbanie o klimatyzację, bowiem bardzo często okres zimowy jest dla niej wręcz zabójczy. Jakie preparaty warto stosować do czyszczenia klimatyzacji i nawiewu? Warto w tym wypadku zwrócić uwagę na środki czyszczące charakteryzujące się możliwie najwyższą jakością – takie znaleźć możemy chociażby na stronie https://www.moje-auto.pl/. Powinniśmy wybrać te, które pochodzą od renomowanych i cenionych na rynku producentów – w innym wypadku możemy być zawiedzeni ostatecznym rezultatem ich działania. 

5/5 (liczba głosów: 1)
Reklama