Nasze profile w mediach społecznościowych

Porady

Nowe opony zimowe i letnie – na co postawić?

Potrzebujesz nowych opon zimowych, które sprawią, że jazda w trudnych warunkach będzie bezpieczna i komfortowa? Może potrzebujesz ogumienia na nowy sezon letni? W takim wypadku powinieneś zdecydować się na zakup opon z rozsądnego, legalnego źródła, gdzie ceny nie są wygórowane. Z tego artykułu dowiesz się, jakie opony wybrać i u kogo je kupić!

Opublikowano

w dniu

nowe opony zimowe i letnie
Artykuł sponsorowany

1. Opony zimowe – jakie wybrać?

2. Czym kierować się przy wyborze opon letnich?

3. Gdzie kupić nowe ogumienie?

Wysoka jakość wykonania, trwała i solidna mieszanka, odpowiedni bieżnik, miękkość, czy twardość. Czynników jest naprawdę sporo, wybór ogumienia może więc nie być taki prosty. Pozwól, że przyjdziemy Ci z pomocą i opiszemy w skrócie, na jakie ogumienie letnie i zimowe postawić!

Opony zimowe – jakie wybrać?

W tym przypadku komfort powinien zejść na drugi plan. Ogumienie zimowe na pewno będzie głośniejsze, ale za to pewniejsze na drodze ze śniegiem, czy lodem od opon zimowych. Pamiętaj o odpowiednim rozłożeniu kości bieżnika, a także o tunelach odprowadzających śnieg i błoto, dzięki czemu nie będzie on zalegał w oponie, co przełoży się na lepszą przyczepność. Pamiętaj o odpowiedniej nośności i oczywiście rozmiarze, na który możesz sobie pozwolić w danym pojeździe. Opony zimowe powinny być także odpowiednio twarde. Postaw na sprawdzonego producenta, a takie ogumienie kupisz pod wskazanym linkiem: https://noweopony.pl/opony/zimowe.

Czym kierować się przy wyborze opon letnich?

Opony letnie także mają swoje charakterystyczne cechy. Jednym z nich jest odpowiednia miękkość. Ponadto takie ogumienie ma nieco inny, mniej skomplikowany rozstaw bieżnika. Kiedy wybierasz opony letnie kieruj się nośnością, ale i wytwarzanym hałasem, powinny być bowiem odpowiednio komfortowe. W trakcie jazdy nie powinno być ich słychać. Jeśli chcesz postawić na trwałe, wysokiej klasy rozwiązanie, które przetrwa wiele lat eksploatacji, sprawdź opony letnie na tej stronie: https://noweopony.pl/.

Gdzie kupić nowe ogumienie?

Zawsze z pewnego, legalnego źródła, gdzie opony są nowe i transportowane od cenionych producentów. Na jakie ogumienie postawić? W przypadku popularnie zwanych “zimówek” dobrym rozwiązaniem będą opony firmy Nokian – znajdziesz je tutaj: https://noweopony.pl/opony/nokian. Stawiając na opony letnie masz do wyboru, takie firmy jak Michelin, Dunlop, czy Continental. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyś postawił na markę Pirelli, cena jest tutaj jednak znacząca. Wybierz dostawcę opon rozsądnie, a będziesz pewny udanych zakupów!

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama