Czego szukasz?

Formuła 1

Albon i nowa rola w Red Bullu. Taj nadal odgrywa ważną rolę w ekipie

Red Bull Racing po raz kolejny wymienił drugiego kierowcę. Sergio Perez przejął kokpit Alexandra Albona. Nie oznacza to jednak, że Taj musiał pożegnać się z F1. Wręcz przeciwnie, odgrywa on ważną rolę w rozwoju nowego bolidu RB16B.

Alexander Albon Red Bull 2020
Fot. Red Bull Content Pool

Albon vs rozwój bolidu RB16B

W zeszłym roku występy Alexandra Albona w Formule 1 były rozczarowujący. Gdy w 2021 roku objął rolę rezerwowego i rozwojowego kierowcy Red Bulla zaczął dużo testować w symulatorze w Milton Keynes. Albon powiedział, że jego „zimowy projekt” wprowadzał ulepszenia do zeszłorocznego Red Bull RB16. Chce on umożliwić zespołowi start z przytupem w sezonie 2021. 

Rzeczywiście spędziłem dużo czasu w symulatorze. Nasz samochód z zeszłego roku miał oczywiście pewne problemy. Chodziło o to, aby je znaleźć, abyśmy mogli być silni w tym roku. Dobrze było zobaczyć, jak to się tłumaczy i wiem, że wiele rzeczy, które zrobiliśmy, trafiło już do samochodu, zanim jeszcze wystartował, więc to po prostu pokazuje, że cała ciężka praca się opłaca – powiedział Albon.

ZOBACZ TAKŻE
RB16B i AT02 zadebiutowały na torze. Red Bull i Honda nie próżnują

Rola Albona na sezon 2021

Podczas dni testowych na torze Silverstone Tajlandczyk prowadzili bolid RB15. Dzieje się tak, ponieważ 24-latek pozostaje aktywny w Formule 1, mimo swojej roli w DTM. Albon będzie mógł pokazać swoje umiejętności w odnowionej klasie DTM. Jako kierowca rezerwowy jest gotowy wkroczyć, jeśli Perez lub Verstappen nie będą mogli z jakiegokolwiek powodu wystartować.

Kiedy prowadzisz nowy samochód… wiele z tego cofa się w czasie i próbuje znaleźć kluczowe obszary, które musieliśmy ulepszyć w zeszłym roku. To jest coś, co zrobiliśmy z tegorocznym samochodem i wydaje się, że wszystko planować. Chodziło o zrozumienie, powiedzmy, osobowości RB16B. Z mojej strony chodziło również o słuchanie inżynierów, kierowców, ich opinii, abym mógł zabrać ją z powrotem do Milton Keynes i popracować nad tym po tej stronie samochodu – ocenił 24-latek.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama