Czego szukasz?

Formuła 1

Szafnauer ma mistrzowski plan dla Astona Martina. Efekty za 5 lat?

Słynna brytyjska marka Aston Martin powraca do F1 jako konstruktor po 61-letniej przerwie. Szef zespołu, Otmar Szafnauer, uważa, że ​​jego zespół potrzebuje od trzech do pięciu lat na zostanie pretendentem do mistrzowskiej korony.

Szafnauer opinia Aston Martin AMR21 silverstone shakedown Stroll pit enter
Fot. Aston Martin Cognizant F1 Team / AMR21 w akcji

Otmar Szafnauer liczy na szybki rozwój Astona Martina i walkę o tytuł

Wracając do F1 po raz pierwszy od 1960 roku, brytyjski producent luksusowych, usportowionych samochodów ujawnił AMR21. Biorąc pod wsparcie finansowe Lawrenca Strolla i jego konsorcjum, zespół rozpoczął już prace nad ulepszoną infrastrukturą i nową fabryką. Właściciel zespołu jakiś czas temu stwierdził, że Aston Martin ma już to, czego potrzeba, aby zostać mistrzem. Inne zdanie ma Szafnauer, który ostrzega przed oczekiwaniem natychmiastowego sukcesu. 

Dwie rzeczy, które muszą się wydarzyć, to jedno. Potrzebujemy dobrego planu, aby  wejść do grona pretendentów do wygrywania mistrzostw, a potem musimy go wykonać. Jesteśmy teraz w trakcie planowania i wykonanie z pewnością zajmie trochę czasu. Będziemy potrzebować najnowocześniejszych narzędzi, które pomogą nam zaprojektować i opracować samochód godny rywalizacji o mistrzostwo świata. A więc za kilka lat. Jeśli mam patrzeć w przyszłość, będzie to okres od trzech do pięciu lat – stwierdził szef zespołu.

ZOBACZ TAKŻE
Aston Martin AMR21: Zielona bestia odkryta | Analiza

Zespół liczy na rozwój dzięki zmianom regulaminowym

Oprócz próby zniwelowania dystansu do liderów poprzez rebranding, Formuła może przynieść zwiększoną rywalizację o tytuły dzięki radykalnym zmianom, które wejdą w życie w przyszłym sezonie. Dyrektor techniczny stajni z Silverstone wskazał ten aspekt jako możliwe nowe otwarcie dla zespołu.

– [W 2021 roku – przyp. red.] podstawy regulaminu się zmieniają. Kiedy wchodzimy w erę limitów kosztów, dopiero teraz dowiadujemy się, jak najlepiej moglibyśmy działać, nie tylko teraz, ale w przyszłości. To dla nas nowe, i jest to obszar, któremu dokładnie się przyglądamy i planujemy przyszłość, abyśmy mogli być najbardziej wydajnym zespołem w erze ograniczeń – ocenił Andrew Green.

33-letni Vettel nie patrzy na swój wiek. Czyżby nie miało to znaczenia w walce o kolejne tytuły MŚ?

Czterokrotny mistrz świata nie ukrywał, że wierzy w zdobycie kolejnego tytuł mistrza świata w Formule 1. Największą szansę na to mogą otworzyć zmiany przepisów na sezon 2022. Jeśli Aston Martin wstrzeli się ze zmianami, będzie miał większe szanse na rywalizację o zwycięstwa w wyścigach. 

ZOBACZ TAKŻE
Vettel nie żałuje przygody z Ferrari. W Astonie Martinie napisze przyszłość

Nie jest tajemnicą w ostatnich latach, że trzeba było być w Mercedesie, aby naprawdę walczyć o mistrzostwo. Zobaczymy, jak Formuła 1 zmieni się w następnych latach. Biorąc pod uwagę wiek, myślę, że mam w sobie dużo czasu, ale to zależy, szczerze mówiąc od okoliczności w tym sporcie i tego, jak sprawy mają się w najbliższej przyszłości – powiedział Sebastian Vettel.

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama