Nasze profile w mediach społecznościowych

Inne

Jakie są największe korzyści z instalacji GPS w firmowym aucie?

Dostępność nowych technologii zrewolucjonizowała współczesny rynek transportu kołowego. Dziś znacznie łatwiej planować trasy przejazdów, organizować ładunki, ustalać harmonogram dostaw i załadunków. Inwestycja w GPS do samochodu to także mniejsze ryzyko nadużyć, w tym kradzieży paliwa oraz wyraźna poprawa bezpieczeństwa kierowców – pojazdy są stale monitorowane, a ich aktualne położenie można odczytać w czasie rzeczywistym na cyfrowej mapie online.

Opublikowano

w dniu

gps auto
Artykuł sponsorowany

Podstawowe funkcjonalności systemu

Urządzenie GPS w samochodzie, w ustalonych odstępach czasu łączy się z satelitą i na tej podstawie określa aktualną pozycję pojazdu. Osoba odpowiedzialna za zarządzanie flotą pojazdów wyposażonych w tego typu urządzenia ma zatem większą wiedzę na temat ich aktualnego położenia, co znacząco ułatwia pracę, w tym umożliwia szybsze rozdysponowanie nowych zleceń. Założenie GPS do samochodu służbowego (https://www.satisgps.com/satis-gps/monitoring/) może pomóc również w usprawnieniu procesu wyznaczania tras przejazdów i tym samym wpłynąć na optymalizację kosztów realizacji dostaw oraz czas pracy kierowców. Urządzenia zapewniają także możliwość monitorowania wielu parametrów eksploatacyjnych pojazdów, co sprzyja oszczędności, wykrywaniu ewentualnych nieprawidłowości i potencjalnych awarii, które mogą unieruchomić pojazd na dłużej (zwiększone spalanie może być oznaką nieprawidłowej pracy silnika).

Dlaczego warto zdecydować się na monitoring GPS?

Instalacja GPS w pojeździe służbowym to zyskanie większej kontroli nad tym pojazdem i obsługującymi go pracownikami. Dzięki prostemu w montażu urządzeniu osoba odpowiedzialna za zarządzanie flotą pojazdów może monitorować położenie każdego firmowego auta, kontrolować zużycie paliwa czy czas pracy kierowców. GPS do samochodu może pomóc w ograniczeniu nadużyć ze strony nieuczciwych pracowników firmy, obniżyć koszty poprzez redukcję zużycia paliwa i lepszą organizację pracy. Tego typu urządzenia zwiększają również bezpieczeństwo kierowców. W przypadku uszkodzenia pojazdu lub kolizji raportują dokładne położenie auta i tym samym umożliwiają szybkie wezwanie pomocy.

Zainstalowanie modułu GPS w aucie to mniejsze ryzyko jego kradzieży lub nieuprawnionego wykorzystania. W przypadku pojazdów służbowych to także możliwość lepszej organizacji pracy, w tym optymalizacji tras przejazdów i czasu pracy kierowców oraz większej wygody w ustalaniu harmonogramu zadań przez upoważnioną do tego osobę. Obecność niewielkiego modułu zapewnia dostęp do szeregu raportów, dzięki którym można zwiększyć efektywność pracy, szybciej dostrzec i wyeliminować nieprawidłowości.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama