Czego szukasz?

Formuła 1

Mercedes kontra Red Bull. Toto Wolff widzi w tym zasługę Hondy

Toto Wolff ogłosił, że walka między jego ekipą a Red Bullem trwa w najlepsze. Duża zasługa w tym dużej poprawy Hondy, której silniki obecnie mogą mieć małą przewagę nad tymi Mercedesa.

Toto Wolff Mercedes nadal szefem
Fot. Mercedes AMG Petronas Motorsport / Toto Wolff

Czeka nas długo wyczekiwana walka

Największe obawy niemieckiego producenta związane z przedsezonowymi testami w Bahrajnie spełniły się w kwalifikacjach. Holender zdobył pierwsze miejsce, o blisko 0,4 sekundy pokonując Lewisa Hamiltona. Pomimo przepaści między nimi, Wolff był daleki od stwierdzenia, że już teraz nastąpiło odwrócenie ról między Mercedesem a Red Bullem.

To pierwszy wyścig sezonu, Red Bull ma szybszy samochód w kwalifikacjach w Bahrajnie niż my. Jestem dumny z tego, jak doszliśmy do siebie po nieoptymalnym teście. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością prawdziwej walki. Sześć różnych zespołów w pierwszej dziesiątce dzisiaj pokazuje, że bycie dobrym nie wystarczy w tym roku – ocenił szef Mercedesa.

ZOBACZ TAKŻE
Verstappen o formie Mercedesa. "Bylibyśmy głupi, licząc na łatwą walkę"

Mercedes rozczarowany tempem swojego bolidu

Andrew Shovlin, szef inżynierów wyścigowych  w Mercedesie, przyznał, że rozczarowaniem jest strata do Verstappena i Red Bulla w inauguracyjnej sesji kwalifikacyjnej sezonu.  Mercedes walczył o lepsze osiągi po nieudanych przedsezonowych testach, wciąż jednak jest co poprawiać.

Jesteśmy rozczarowani, że w pierwszych kwalifikacjach widzimy różnicę 0,4 sekundy do pole position, ale wiemy, czego potrzebujemy, aby iść naprzód. Trudno jest ocenić nasze tempo wyścigowe po piątkowych długich przejazdach, ponieważ nie ustawiliśmy samochodu w odpowiednim oknie. Jesteśmy pewni, że poprawiliśmy przyczepność tyłu, więc w wyścigu będzie mniej kłopotliwy – stwierdził Shovlin.

Wolff chwali silniki Hondy

Honda, dostawca silników Red Bulla i AlphaTauri, przyspieszyła wprowadzenie nowej jednostki napędowej 2022 na początek tego roku, po podjęciu decyzji o wycofaniu się ze sportu pod koniec tego sezonu. Toto Wolff powiedział, że ich samochody również przegrywają z rywalami dzięki postępowi silnika Hondy na prostych. Wolff przekonał się, że Honda wykonała „świetną robotę” i przyznał, że Mercedes musi pracować ciężej niż kiedykolwiek, aby uporać się z problemami związanymi z obniżaniem wartości znamionowych silnika.

ZOBACZ TAKŻE
Honda chce pożegnać się z F1 w wielkim stylu. Wierzą w MŚ z Red Bullem

Myślę, że Honda jest bardzo dumną firmą i byłem przekonany, że dadzą całą moc, aby mieć świetną jednostkę napędową w ostatnim roku jako zespół roboczy. Wykonali świetną robotę, dostarczyła jednostkę napędową, która jest niezwykle konkurencyjna. Spójrzcie, gdzie jest AlphaTauri, jako sportowcy musimy po prostu wziąć to pod uwagę – powiedział Austriak.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama