Connect with us

Czego szukasz?

Inne

Czym się kierować przy zakupie kamery samochodowej przód-tył?

Kierowcy coraz częściej traktują wideorejestratory samochodowe jako podstawowy element wyposażenia swojego auta. Co współcześnie raczej nie powinno nikogo dziwić – takie urządzenia z pewnością poprawiają komfort i bezpieczeństwo jazdy. Obecnie zaobserwować można trend dotyczący zakupu kamer samochodowych typu dual, które służą do nagrywania zarówno tego, co znajduje się przed pojazdem, jak i za nim. Aktualnie sprzęt tego typu cieszy się rosnącą popularnością właśnie dzięki temu, że takie nagranie z kamery może stanowić ważny dowód, np. w przypadku braku porozumienia pomiędzy stronami w kolizji drogowej. Przydają się one także przy codziennym korzystaniu z samochodu – obraz z tylnej kamery ułatwia chociażby cofanie czy parkowanie.

wideorejestratory przód-tył

Jakie funkcje powinna posiadać kamera samochodowa przód-tył?

Kamery dwukanałowe (na przód i tył jednocześnie) posiadają wiele zalet, dla których warto rozważyć ich zakup. Co jednak powinien taki wideorejestrator posiadać, aby dostarczać jak najwięcej korzyści jego właścicielowi?

Pierwsza kwestia to rozmiar obsługiwanych kart pamięci. Im wyższy, tym większa może być pojemność karty, a co za tym idzie – czas trwania przechowywanego nagrania będzie dłuższy. W przypadku kamery samochodowej z pewnością warto zwrócić uwagę także na jakość obrazu – wyższa rozdzielczość obiektywu pozwala na wyraźniejsze, bardziej szczegółowe wideo. Obecnie wielu kierowców kładzie nacisk na posiadanie w takim urządzeniu trybu parkingowego oraz GPS. Ważna okazuje się również funkcja WiFi i aplikacja na telefon, która pozwala na korzystanie i monitorowanie obrazu z kamery na własnym smartfonie. Jeśli często prowadzisz samochód wieczorami, komfort i bezpieczeństwo jazdy zapewni Ci funkcja umożliwiająca uzyskanie dobrego obrazu z kamery samochodowej także po zmroku. Producenci niejednokrotnie zwracają uwagę na dyskretny sposób montażu kamer samochodowych przód-tył, prześcigając się w ich usprawnieniach i kształtach ułatwiających instalację sprzętu w aucie. Produkt powinien być poręczny w użytkowaniu przez kierowcę, ale niewidoczny dla osób znajdujących się poza pojazdem. Część wideorejestratorów zasilana jest kondensatorami, które mają wielu zwolenników, m.in. ze względu na ich większą odporność względem czynników zewnętrznych w porównaniu do baterii i wyższej trwałości niż np. akumulatory. Najlepsza kamera samochodowa przód-tył będzie więc zasilana kondensatorem, którego zalety znacznie przewyższają jego niedociągnięcia. Nie niezbędną, aczkolwiek przydatną funkcją w kamerze dwukanałowej będzie z pewnością wykrywanie wstrząsów. W przybliżeniu polega ona na tym, że w trybie parkingowym urządzenie jest wyłączone, ale pozostaje czułe na wstrząsy – w chwili jego detekcji następuje włączenie nagrywania obrazu.

Niezbędny element wyposażenia współczesnych kierowców

W dobie ciągłego postępu technologii powstaje coraz więcej urządzeń ułatwiających nam codzienne czynności. Część z nich stanowi głównie dodatek, którego dysponowanie jest raczej opcjonalne, natomiast jeśli chodzi o kamery samochodowe – w dzisiejszych czasach stają się dla wielu kierowców czymś niezbędnym. Warto zwrócić tutaj uwagę na zyskujące popularność zestawy dwukamerowe na przód i tył pojazdu. O tym, dlaczego warto zdecydować się na zakup kamery samochodowej przód-tył można więcej przeczytać na stronie Wideorejestratory24.pl.

5/5 (liczba głosów: 1)
Reklama