Czego szukasz?

Formuła 1

Rosberg o Verstappenie w Portugalii. „Po prostu popełnił więcej błędów”

Podczas, gdy wielu analityków było zadowolonych z Maxa Verstappena w Portugalii, Nico Rosberg miał zupełnie inne zdanie. Były kierowca Mercedesa stwierdził, że 23-letni kierowca z Limburga powinien był odnieść 12. zwycięstwo w swojej karierze.

Nico Rosberg 2019 GP Bahrajnu padok i Hamilton
Fot. Nico Rosberg / Twitter

Opinia Rosberga na temat Verstappena 

Mistrz świata z 2016 roku podkreślił, że ​​Verstappen powinien był wygrać wyścig na torze w Portimao. Niemiec zobaczył, że najlepszy czas Verstappena w Q3 usunięto z powodu przekroczenia limitów toru, a w niedzielę mógł zdobyć dodatkowy punkt do „generalki”, gdy po raz kolejny skończył z czterema kołami poza torem. Rosberg zasugerował, że Holender musi popełniać mniej błędów jeżeli chce walczyć o mistrzostwo.

Kierowca zrobił różnicę. Max popełnił więcej błędów. Nie możesz sobie na to pozwolić, jeśli chcesz zostać mistrzem świata przeciwko Lewisowi. Wszystko musi być w porządku, inaczej nie masz szans. Są to małe błędy, ale sumują się. Max wciąż musi coś znaleźć i uniknąć tych błędów. Jestem trochę rozbawiony, ponieważ Max Verstappen zaczyna coraz lepiej rozumieć, jak dobry jest Lewis Hamilton. Musi zrobić wszystko, co w porządku, aby pokonać go w mistrzostwach – ocenił Rosberg 

Kiedy Verstappen został zapytany na konferencji prasowej, czy rzeczywiście zauważa, że ​​teraz lepiej rozumie cechy Hamiltona, odpowiedział do nawiązujących słów Mistrza świata z 2016 roku.

Tak, nie potrzebuję Nico, aby uświadomił mi, jak dobry jest Lewis. Wiem, że jest bardzo dobry, w przeciwnym razie nie zdobyłby tylu mistrzostw – odpowiedział Holender.

Rosberg o walce między zespołami 

Oczywiste jest, że wkrótce dojdzie do bitwy między Mercedesem a Red Bullem i Verstappen vs Hamilton. Według Niemca różnice między nimi będą niewielkie, więc ustalenie, kto jest mistrzem świata 2021 roku, może potrwać do grudnia tego sezonu. 

Jest tak duża presja, a wiemy, że Red Bull i Mercedes nie są najlepszymi przyjaciółmi. Zaczyna się to od szefów zespołów. Toto i Helmut w ogóle się nie lubią. Tak samo jest z kierowcami. Będziemy mieli z tego dużo zabawy – zapowiedział Niemiec.

ZOBACZ TAKŻE
Walka Hamilton vs Verstappen ozłoci sezon 2021? Brawn zachwycony

O tym, że Marko i Wolff nie przepadają za sobą, przekonaliśmy się po raz kolejny w ten weekend. Główny konsultant Red Bulla zarzucił Wolffowi niesportowe zachowanie, co nie spodobało się Mercedesowi.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama